Červenec 2011

Hell Fast Attack 5

10. července 2011 v 22:41 | Nefi |  !!Events!!
Datum konání: 8.-.9.7.2011
Místo: Areál Vitka, Brněnec u Svitav
Čas: pátek 18.00 - neděle 2.00
Účinkující: ty které jsem viděla - Žrec, Silva Nigra, Dark Domination, Sarkom, Stíny Plamenů, Panychida, Trollech, Sekhmet, Inferno

V pátek jsme již tradičně vyrazili na naprosto skvělou akci s názvem Hell Fast Attack, kde se představily podle mého jedny z nejlepších kapel českého i zahraničního metalového undergroundu. Dorazili jsme po náročné cestě vlakem s hromadou báglů na zádech asi kolem půl páté, takže jsme měli plno času na to postavit si na příhodném místě (byla vybrána trochu vyvýšenější oblast kvůli dešti, i když hledejte vyvýšené místo na rovné louce :D) a trochu osvěžit své žíznivé krky místními alkoholickými nápoji. To se nám dařilo opravdu dobře, a proto, když jsme se vydali podpořit Žrec, byli jsme ve veselé náladě připraveni to pod pódiem pořádně roztočit. Pokud někde tato skvělá kapela hraje, považuji už trochu za svou osobní povinnost být vždycky co nejblíže pódiu a blbnout jak to jen jde :) Zvuk se myslím parádně vydařil, akorát mi bohužel tentokrát nezahráli některé mé oblíbené písničky (např. Žertva, Krev předků), ale mohli jsme si poslechnout cover Nokturnal mortum, který moc často nehrají a taky nové písně (z nichž si pamatuji akorát Čarovnou vrbu) a dočkali jsme se i přídavku v podobě "vyskákané" Lystoczku Czerwenyj.
Pak jsme se vydali do pivního stanu trochu si odpočinout a vytáhli mě až Silva Nigra, i když jsem přišla celkem pozdě (stihla jsem jen pár songů), ovšem myslím, že to stálo za to. Pak jsem úzkostlivě vyčkávala příchodu Sarkom, před kterými ještě hráli lotyši Dark Domination. No, nemůžu říct, že by se mi jejich vystoupení vůbec nelíbilo, ale písničky mi docela splývaly (dáno i tím, že je vůbec neznám) a celkově mi to přišlo jako takový průměrný black metal. Zato Sarkom mě velmi potěšili. Hned na úvod jsem dostala Inferior Bleeding, což mě velmi potěšilo. Musím se přiznat, že ale nemám tuhle norskou kapelu moc naposlouchanou (začala jsem až několik dní před festivalem, kdy mě opravdu upoutala už zmíněná Inferior Bleeding), takže playlist vám tu bohůmžel nevyjmenuji. Myslím, že zpěvák výborně kraloval pódiu a i ostatní členové kapely dávali najevo, že je vystoupení opravdu baví. A bavilo rozhodně i publikum pod pódiem. Pro mě absolutní jednička a spolu se Žrec nejlepší vystoupení dne.
Po nich už jsem se vydala spát do stanu, ale moc jsem toho bohůmžel nenaspala, zaslechla jsem i pár písniček od poslední kapely Diagon, ale moc si z toho nepamatuji. A nad ránem mě probudil navíc hlas nějakého zjevně připitého návštěvníka, který řval něco o Odinovi a Asgardu. Neberu mu to, ale aspoň nemusí řvát v pět ráno! :D
Vstala jsem tedy kolem deváté a pomalu se rozkoukávala po areálu, do poledne bylo ještě daleko, ale slunce už pálilo jak plameny pekelné. Pozvání na koupaliště jsem odmítla (já a koupaliště? ani ve snu!) a pařila se v pivním stanu, kde mi dělali společnost mí přátelé a potkala jsem i pár známých, které nevídám moc často. :) Ještě musím upozornit, že na téhle akci mají naprosto výbornou česnečku, která vás po ránu opravdu parádně nakopne. Já se na ni těšila celý rok, akorát v ní mohlo být méně pepře. Jinak jsme přežívali na klobásách, těstovinových salátech, smažených sýrech a kuřecích steacích. K pití jsme si dávali Kozla pokud to šlo, a nebo (což bylo zvlášť v sobotu dopoledne častější :D) malinovku, kterou už nechci hodně dlouho vidět (a to ani s vodkou, vypila jsem jich snad 20!).
První kapelu, která, bohužel v negativním smyslu, upoutala mou pozornost, byli Děti Noci. Nápad možná špatný nebyl, ale proboha ty housle i ostatní nástroje - jak tahání kočky za ocas! Měli by trochu víc zkoušet než se znovu někde představí, protože potenciál možná mají, ale to je asi tak všechno.
Odpoledně jsem se šla podívat na Stíny Plamenů, které jsem ještě naživo neviděla a opravdu jsem se těšila co předvedou. Vystoupení opravdu solidní, prokládáno krásnými Morbivodovými monology a image kytaristů v gumácích byla skutečně skvělá. Hráli i písně z mého oblíbeného alba Mrtvá komora, zejména povedený Úhlavský kanalizační sběrač (opravdu skvělý název, že? :D), nebo Žár stoky v plamenech, ze starších pak např. Místo pohřbu zbytků všech svatých. Troufla bych si tvrdit, že tohle vystoupení přítomné vyloženě nakoplo. :)
Jako další kapela mě zaujala Panychida. Musím se přiznat, že kapelu podle názvu znám, ale nepamatuju si, že bych od nich poslouchala nějaké album, nicméně mi byli několika lidmi doporučeni už před festivalem, takže jsem byla zvědavá, co to bude zač. Musím říct, že docela příjemné vystoupení, snad jen škoda toho, že obecenstvo bylo rozděleno na dvě řady po podiem - dlouho nic - další diváci, ale kdo má stát v zóně, kde se neustále poguje? Masáž zad si opravdu nechám na doma. :-P
Kapela na kterou jsem se ze soboty určitě těšila nejvíc byli Trollech. Jejich koncerty jsou pro mě zárukou vysoké kvality a jinak tomu nebylo ani teď. Jejich set mě sice docela překvapil, jelikož nemám dokonale naposlouchanou celou diskografii, takže mě zaskočilo pát songů, ke kterým neznám text, ale jinak staré dobré Stromy jsou v nás, Ve stínu starých dubů, Vzácené setkání, Koloběh vod z novějších třeba Moudrost Kováře nebo skvělý song Poustevník (u kterého se mimochodem můj přítel skoro rozplýval blahem :D). Nejsem si jistá, ale myslím, že zaznělo i V říši Trollech, protože jsme nesthili úplný začátek vystoupení. Opravdu výborné a pro mě po hudební stránce nejlepší sobotní vystoupení.
Do večera jsme čekali až na Sekhmet, jejichž koncert jsem sice už párkrát měla možnost vidět, ale vždy mi to nějak uniklo. Tentokrát se to však povedlo a bylo se opravdu na co koukat. Řekla bych, že po vizuální stránce bylo vystoupení asi o několik řádu lepší než po stránce hudební. Zpěvákovi opravdu charisma nechybí, jeho projevy byly opravdu velmi efektní, skoro by se dalo nazvat malým metalovým divadlem. Hořící kříže, které se objevily pod pódiem byly snad zlatým hřebem večera a zmínit se musím o opravdu povedené výzdobě pódia, které připomínalo barbarské obydlí. :) Proto tedy - kdo neviděl Sekhmet, ten opravdu přišel o hodně silný zážitek.
Škoda, že jsem si pak Inferno neužila tak, jak bych chtěla. Lehký noční spánek si vybral svou daň a já byla tak unavená a všechno mě bolelo, že jsem neměla sílu nic dělat, a tak jsem jen stála a tupě zírala na pódium. Mé smysly snad až tak otupeny nebyly, a proto musím říct, že Inferno hráli bezvadně. Nevím už moc co, protože ke konci už jsem opravdu moc nevnímala, ale vím, že až se příště dostanu někam, kde hrají, určitě si je zas nenechám ujít (a snad mě příště nebude zmáhat tolik únava).
Ačkoliv ostatní se šli ještě kouknout na Kaiserreich, já jsem se vypravila do stanu a téměř okamžitě usnula. Probudila mě až asi ve tři ráno strašná bouřka. A když říkám strašná, myslím skutečně apokalyptická a já měla pěkně nahnáno. Snad nejhorší co jsem zatím venku zažila. Přehnaly se přes nás během hodiny snad tři bouře, jedna z nich přímo nad námi, takže tak silné hřmění jsem už dlouho neslyšela, blýskalo se skoro jako by mi někdo dal před oči foťák s bleskem, foukal tak silný vítr, že už jsem si myslela, že se zas někde blízko vynořilo u nás ne moc časté tornádo a každou chvíli nám odnese stan a navíc pršelo tak silně, že mi občas připadalo jako by padaly kroupy. To byla alespoň pořádná zátěžová zkouška našeho stanu a já už se viděla, jak máme všechny věci mokré, pobíháme polonazí v dešti a balíme stan. Naštěstí všechno vydržel a uvnitř nebyla skoro ani kapička vody. Bohůmžel bylo ale víc lidí, kteří takové štěstí neměli. Kamarádům spícím vedle to kompletně vytopilo obydlí, takže asi od půl čtvrté ráno museli v jediných suchých věcech stát v budce, kde měl ještě včera Hradečák stánek. A když jsem se asi v 7 vyhrabala ze stanu, zjistila jsem, že nebyli jediní, koho postihla podobná pohroma. Mimochodem, během noční bouřky nějaký chlápek řval "Odin, Odin!", tak jsem si tak v duchu říkala, že by měl řvát spíš "Thor, Thor!" :) Příroda nám opravdu ukázala svou obrovskou sílu.
Ráno mě představa jízdy vlakem nedělala moc dobře, protože by to znamenalo asi tříhodinovou cestu a mě se chtělo strašně spát a ještě mi nebylo moc dobře. Naštěstí to dopadlo jinak. Od té chvíle jsem až nadosmrti neskutečně vděčná Kubovi, který vyházel z auta všechny žrecoidní věci, včetně komba a kytar a místo toho nás odvezl do Rudice. Pokud se sem nějakým podivným způsobem dostane (což bych se asi hodně divila :D) - fakt dík, ani nevíš jak moc jsi nám udělal radost! :))) A doufám, že ti ty věci dobře pohlídali a nic se neztratilo!
No, to by bylo v krátkosti vše - fotek moc není, skoro všechny rozmazané (ale jako přípomínka to stačí a vy si určitě na internetu najdete lepší) a nahé zadky kamarádů vám opravdu ukazovat nebudu :D