Červenec 2010

Starověký Egyt - úvod

15. července 2010 v 16:57 | Nefi |  ++Starověký Egypt++
V této rubrice se (snad častěji) budou objevovat různé články o pradávné zemi na Nilu, od jejích počátků koncem 4. tisíciletí př.n.l. až po důležité objevy a poznatky egyptologů 20. (21.)století.
Tento úvodní článek bych proto ráda využila jako prostor pro vaše dotazy a nejasnosti týkající se tohoto významného období lidských dějin. Dotazy pište pod článek do komentářů.

Jinak mám rozepsaných pár článků týkajících se této problematiky - například přiblížení egyptských dějin, převyprávění Královského mýtu, rozbor různých verzí mýtů o stvoření světa a snad se také dostane na "seriál" o významných panovnících, zaměřený hlavně na 18. dynastii.

Kniha - Byla jsem otrokyní v satanské sektě

1. července 2010 v 20:39 | Nefi
knuha1

Ráda bych vám doporučila tuto knihu, ačkoliv není pro slabé povahy. Popisuje životní příběh Angely Lenzové, která trpí disociativní poruchou identity (dříve mnohočetná porucha osobnosti), zvláště její dětství, kdy byla zneužívána vlastním otcem, nucena k strašlivým praktikám v satanské sektě, mučena či znásilňována v "dětském bordelu". Je to skutečně hrůzný příběh, o to víc, že je dle skutečné události, který však naprosto geniálně popisuje vznik všech Angeliných osobností, jejichž počet se nakonec vyšplhal na asi 50 osob. Zároveň se člověk nestačí podivovat, čeho všeho je lidský mozek schopen a co vše výměny jednotlivých osoností provází. Viz citace z knihy:
"...Nikdy by neuvěřila, kdyby na vlastní oči neviděla, co se dějě s jedním a tímž tělem při přepnutí z jedné identity na jinou, Američané to nazývají switch. Spolu s Ninou by dovedla vypočítat dlougý seznam tělesných změn. Netýkal se pouze mimiky, svalového napětí, druhu úsměvu, gest, ale zaznamenaly i rozdílný tělesný pach, když se například vynořil dospívající chlapec. A co víc: během okamžiku zmizelo vosí bodnutí a stejně rychle se dotavila alergie na jahody, senná rýma či nachlazení. Dioptrie se změnily z minusových na plusové. Byla svědkem toho, jak táž žena, které dvakrát odebrali krev, měla naprosto jiný krevní obraz, o pulzu a krevním tlaku ani nemluvě. To vše nutilo obě terapeutky přemýšet o tom, jaký obrovský vliv má duše na tělo," (str. 52)

Knihu seženete v téměř všech internetových knihkupectvích, s cenou lehce přesahující 200 Kč