Říjen 2008

Unleashed - biografie

27. října 2008 v 15:40 | Nefi |  **Unleashed**
Unleashed je švédská death metalová kapela, která byla založena v roce 1989 Johnnym Hedlundem, poté co opustil kapelu Nihilist. V jejich textech se často objevují témata vikingské kultury, předkřesťanského světa a severského folkloru.
Unleashed založil v roce 1989 zpěvák a baskytarista Johnny Hedlund poté, co se rozpadla jeho bývalá kapela Nihilist. Unleashed nahráli dema "Revenge" a "Utter Dark", díky kterým podepsali smlouvu s německou společností Century Media Records. V roce 1991 vydala kapela své debutové studiové album s názvem Where No Life Dwells a odjeli koncerty v Evropě a USA společně s Morbid Angel.
V roce 1992 vydali Unleashed své druhé album, Shadows In The Deep, na kterém byla i coververze "Countess Bathory" od kapely Venom. Jejich další alba byla v roce 1993 Across The Open Sea a v roce 1995 Victory, které se nakonec stalo posledním albem, na kterém hrál kytarista Fredrik Lindgren. Lindgren se zaměřil na hraní punk rocku a Unleashed ho nahradili Fredrikem Folkarem, jenž nahrál kytaru na nové album Unleashed, Warrior, které vyšlo v roce 1997.
Kapela si po 7-8 letech nahrávání a koncertování dala pauzu. Mohli se soutředit na život mimo hudební byznys, své menší hudební projekty a studium. Poté co se kapela v roce 2002 znovu dala dohromady, nahráli téhož roku album Hell's Unleashed a začali znovu koncertovat. Ten samý rok musel také Hedlund čelit neoprávněnému obvinění ze sympatizování s nacismem. Prý se chtěl na Johnnyho Hedlunda obrátit Dave Grohl z Nirvany a Foo Fighters, aby se podílel na vokálech jedné písně Daveova metalového projektu Probot, ale producent alba, Matt Sweeney, ho od toho odradil kvůli údajnému Hednlundovu sympatizování s nacismem. Hednlund označil ttato nařčení jako lži a nechal se slyšet, že "Unleashed velebí přírodu, bestii a muže. Muže... ať má jakoukoli minulost, místo narození či barvu pleti,"
V roce 2004 vydala kapela své sedmé studiové album, Sworn Allgeiance. V říjnu 2006 pak vydali své osmé album, nazvané Midvinterblot. Unleashed koncertovali v listopadu téhož roku po Evropě v rámci turné Masters of Death, společně s Grave, Dismember a Entombed. V únoru a březnu 2007 byli hlavní kapelou amerického turné, kde je doprovázeli Krisiun a Belphegor. V červnu 2008 pak vydali své deváté album s názvem Hammer Battalion.

Současná sestava:
Johnny Hedlund -
vokály, baskytara
Fredrik Folkare - hlavní kytara
Tomas Måsgard - rytmická kytara
Anders Schultz - bicí

Web: http:///www.unleashed.se

Deicide - Homage For Satan

14. října 2008 v 21:01 | Nefi
ten klip nemá chybu XD a ten song má fakt grády..

DEICIDE - Homage For Satan