Ensiferum - biografie

4. srpna 2008 v 19:00 | Nefi |  **Ensiferum**
Ensiferum (podle latinského ensĭfĕrum což znamená "nesoucí meč") je folk metalová kapela z finských Helsinek. Samotná kapela o sobě hovoří jako o "hrdinském folk metalu".
Kapela Ensiferum byla založena v roce 1995 Markusem Toivonenem (kytara), Saulim Savolainenem (baskytara) a Kimmem Miettinenem (bicí). Jako název si zvolili latinské přídavné jméno ensiferum, což znamená "nesoucí meč". Následující rok se ke kapele přidal Jari Mäenpää jako zpěvák a druhý kytarista. V roce 1997 vydala tato sestava první demo, obsahující tři songy.
V roce 1998 Sauli a Kimmo opustili kapelu a nahradili je tak Jukka-Pekka Miettinen (Kimmův mladší bratr, tenkrát 14-letý) a Oliver Fokin. V lednu 1999 bylo nahráno druhé demo, které, ačkoliv nezískalo žádnou nahrávací smlouvu, pozvedlo sebevědomí kapely. V listopadu 1999 kapela nahrála třetí demo, "Hero In A Dream", díky jehož úspěchu mohli podepsat nahrávací smlouvu se Spinefarm Recrods. Logo, které se objevuje na všech nahrávkách kapely, navrhl pro třetí demo album Tuomas Tahvanainen, který jim navrhoval i jejich dřívější loga. V roce 2000 kapela vstoupila do studia, aby mohla začít pracovat na svém prvním albu, Ensiferum, jenž bylo vydáno v srpnu 2001. Ještě téhož roku se ke skupině přidal Meiju Enho jako klávesisitka.
V roce 2003, poté co byly dokončený práce na druhém albu, Iron, odešel z kapely Jari, aby se mohl více soustředit na svůj projekt Wintersun. Na turné s Finntroll nahradil Jariho na kytaru a vokály Petri Lindroos z Norther a po turné se stal oficiálním členm Ensiferum. V prosinci 2004 odešel z kapely Jukka-Pekka, na jehož post pak přišel Sami Hinkka (Rapture). V roce 2005 odešel i Oliver a nahradil ho Janne Parviainen.
Ensiferum se pak v tomto novém složení zavřeli ještě téhož roku do studia, kde nahráli EP s názvem Dragonheads. Vydáno pak bylo v únoru 2006. Krom titulního skladby obsahovalo ještě dva předělané demo songy, cover Amorphis, krátké ztvárnění melodie Kalevaly a směs tří tradišních finských písní.
V červnu 2006 vydali Ensiferum své první DVD s názvem 10th Anniversary Live, které bylo nahráno v klubu Nosturi v Helsinkách, 31. prosince 2005.
Nahrávání třetího studiového alba s názvem Victory Songs trvalo od listopadu 2006 do začátku roku 2007 a vyšlo 20. dubna 2007. Singl s názvem "One More Magic Poison" přecházel albu 7. února. Po vydání alba zveřejnila kapela skrze MySpace svého producenta videoklip k písni "Ahti", které obsahovalo v obsazení všechny členy kapely. Video bylo vydáno až po albu kvůli problémům při natáčení.
10. září 2007 kapela oznámila, že klávesačka Meiju Enho odchází od Ensiferum. Jako první se to objevilo v bulletinu na jejich MySpace a poté to bylo potvrzeno i na stránkách kapely. Náhrada za ní ještě není známá, ale na turné kapelu doprovází Emmi Silvennoinen z Exsecratus.
Ensiferum se účastnili evropské a americké části Paganfestu na začátku roku 2008. Ostatní kapely, které s nimi hrály byly Týr a Eluveitie, na evropské části pak ještě Moonsorrow a Finntroll a na americké Turisas. Budou také dělat předkapelu Megadeth na zahajovací noci jejich evropského United Abominations - Tour Of Duty turné.

Současné složení:
Petri Lindroos -
tvrdé vokály, kytary
Markus Toivonen - kytara, čisté a doprovodné vokály
Sami Hinkka - baskytara, čisté a doprovodné vokály
Janne Parviainen - bicí

Web: http://www.ensiferum.com/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaký styl metalu upřednostňujete?

Heavy Metal 9% (59)
Power Metal 8.4% (55)
Speed Metal 2.7% (18)
Symphonic Metal 8.5% (56)
Gothic Metal 10.4% (68)
Doom Metal 2.4% (16)
Black Metal 14% (92)
Death Metal 6.7% (44)
Thrash Metal 3.2% (21)
Folk Metal 11.6% (76)
Viking Metal 5.8% (38)
Pagan Metal 3.1% (20)
Progressive Metal 2% (13)
Industrial Metal 2% (13)
Melodic Death 4.4% (29)
Něco jiného... 3.1% (20)
Metal neposlouchám 2.6% (17)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama