Catamenia - biografie

10. srpna 2008 v 0:46 | Nefi |  **Catamenia**
A/N: Tady se mi nechtělo s*át s překladádáním Wikipedie, když už jsem překládala jednou celou biografii z oficiálních stránek. Takže tohle je právě ta verze z jejich oficiálek ;)
Catamenia je melodic black metalová kapela z Finska.
Kapela byla založena v roce 1995 původními členy Riku Hopeakoskim a Mikou Tönningem ve finském Oulu.
Už během prvního roku nahrála kapela ve ValleyWhyNeo Studiu (které je dnes známé jako Mastervox Studios) své první demo.
Druhá demonahrávka, Winds, spatřila světlo světa v roce 1996 a Massacre Records zaujala natolik, že s kapelou v roce 1997 uzavřeli smlouvu na nahrání čtyř alb.
První album, Halls Of Frozen North, bylo nahráno ještě tentýž rok v německých Commusication Studios za pomoci Gerharda Magina (Crematory, Mystic Circle,...).
Rok po vydání debutu Catamenia nahrála své druhé studiové album, Morning Crimson (1999), tentokrát ve Švédsku, v Sunlight Studios ve spolupráci s Thomasem Skogsbergem (Katatonia, Dismember,...).
První změny ve složení kapely se udály po vydání Morning Crimson, kdy z osobních důvodů opustili kapelu bubeník Toni Tervo a kytarista Sampo Ukkola. Ti byli nahrazeni Sirem Luttinenem a současným kytaristou Arim Nissilou.
Třetí album, Eternal Winter's Prophecy, kapela nahrála v roce 2000 ve své domovině - konkréteněji v Tico-Tico Studios s pomocí Ahtiho Kortelainena (Kalmah, Eternal Tears Of Sorrow, Dawn of Relic,...).
A přišel čas na poslední album, které měli podle smlouvy nahrát pro Massacre Records. Kapela tak učinila v roce 2002 a ve finském Oulu, v SoundMix Studios s producentem Mika Pohjolou (The Black League,...) dali světu album Eskhata.
Po vydání Eskhaty a několika odjetých koncertech Catamenia obnovila smlouvu s Massacre Records na tři další alba díky dlouholeté a dobré spolupráci.
Tehdy musela kapela také čelit spoustě změn v obsazení, ale během zkoušení písní na nové album už byla naštěstí v novém, znovu 6-ti členném složení.
A poté... se zrodil Chaos! :) Catamenia nahrála nové, už páté album, ChaosBorn, a to znovu v Oulu, v Neo Studio, ve spolupráci s Karim Vähäkuopusem a Immu Ilmarinenem (Burning Point, Embraze, Afterworld, Sentenced,...).
Na ChaosBorn je kombinace melodiky a agrese perfektně vyvážená. Člověk může jasně slyšet jak se na tomto albu zrodil chaos!
Po skvělé odezvě fanoušků a médií nastal čas na přípravu šestého alba. Kapela se rozhodla pojmenovat jej Winternight Tragedies.
Po nějakém čase stráveném ve zkušebně, kdy Riku vymyslel několik dalších skvělých songů, si kapela zamluvila studio.
Kvůli skvělé produkci ChaosBorn se Catamenia rozhodla zvolit stejné studio - Mastervox Studios - a stejné producenty (Kari Vähäkuopus a Immu Ilmarinen).
Během nahrávání ve studiu se objevily problémy s několika členy rámci spolupráce, vzdálenosti a nedostatku cvičení. Složení kapely se muselo znovu změnit. Zpěvák Mika a baskytarista Timo byli nahrazeni nově příchozím vokalistou Ollim Jukkou Mustonenem a basákem Mikkou Hepo-ojou.
Navzdory těmto podstatným změnám, nahrála kapela s producenty Kakkem a Immu své zatím nejsilnější album, Winternight Tragedies.
Na novém albu se objevují surové, agresivní a naštvané songy, které si ovšem ponechávají i svou melodickou stránku.
Po skvělém ohlasu na Winternight Tragedies odjela kapela své první východoevropské turné pod záštitou ProMusic Production, které bylo velice úspěšné.
I přes úspěch v roce 2005 se kapela sborem rozhodla propustit basáka Mikku Hepo-oju kvůli odlišným zájmům s ostatními členy kapely. Ke kapele se tak přidává baskytarista Toni Kansanoja (Black Swan, Burning Point).
Ke konci roku 2005 započal Riku pracovat na sedmém albu a kapela si znovu, na léto 2006, objednala Mastervox studios a znovu si zajistila i spolupráci s Kakkem a Immu. Toto album mělo být poslední zakázkou pro Massacre Records, takže znovu přišel čas na to, aby se začalo jednat o budoucnosti kapely.
Ve studiu pak kapela musela čelit dalším závažným problémům. Zpěvák Olli ztratil hlas po nazpívání čtyř songů a musel být nahrazen přítelem kapely Anttim 'Hape' Haapasamem z Mors Subita, který dokončil vokály ve zbylých písních.
Nové album, nazvané Location: COLD, dosáhlo naprosto nové úrovně v historii Catamenie. Album je velmi rozmanité s ultra rychlými riffy a úžasnými melodiemi. Ale člověk tu najde i několik písní ve středním tempu, stejně tak jako např. předělávku W.A.S.P., 'I Wanna Be Somebody'.
Catamenia mezi sebe přijala nového člena. Jejich velký kamarád a producent posledních tří alb, Kari Vähäkuopus, se přidává ke kapele jako druhý zpěvák. Kari bude kapelu doprovázet na turné vždy když bude mít chvíli volna.
Catamenia se cítí jako velká součást Massacre Records, a pocit Massacre Records je stejný, smlouva je tudíž obnovena.
První DVD Catamenie, Bringing The Cold To Poland bylo nahráno ve Varšavě a producentem je mu Metal Mind Productions.
Během turné po Rusku a Evropě se Tero po ruské části rozhodl opustit kapelu - zamiloval se do místní promotérky a zůstal s ní v Moskvě.
I přesto však kapela pokračovala v turné bez klávesáka, ačkoliv se dostali do vážného sporu s manažery ProMusic Prod/Romania. Turné pokračovalo jen díky fanouškům, místním promotérům a dobrým přátelům z Winterhorde.
A znovu smutné zprávy v táboru Catamenie. Bubeník Veikko Jumisko odešel na jaře 2007 od Catamenie, protože nebyl schopen účastnit se dalšího turné.
Po krátkém hledání nového bubeníka kapela našla perfektní, stále však dost ulítlou náhradu za Veikka, ke kapele se tak připojil Mikko Nevanlahti.
Catamenia je teď znovu v pěti členném složení kvůli vyhazovu vokalisty Olliho Mustonena. Naskytly se problémy s jeho hlasivkami a ztratil hlas. Od této chvíle se hlavních vokálů ujímá Ari Nissilä a Kari Vähäkuopus.
SOUČASNÉ SLOŽENÍ:
Riku Hopeakoski
- hlavní kytara, doprovodné vokály, klávesy na albu "Eshkata"
Ari Nissilä - hlavní vokály, rytmická kytara, doprovodné vokály
Toni Kansanoja - baskytara
Kari Vähäkuopus - čisté vokály
Mikko Nevanlahti - bicí

web: http://www.catamenia.net
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaký styl metalu upřednostňujete?

Heavy Metal 9% (59)
Power Metal 8.4% (55)
Speed Metal 2.7% (18)
Symphonic Metal 8.5% (56)
Gothic Metal 10.4% (68)
Doom Metal 2.4% (16)
Black Metal 14% (92)
Death Metal 6.7% (44)
Thrash Metal 3.2% (21)
Folk Metal 11.6% (76)
Viking Metal 5.8% (38)
Pagan Metal 3% (20)
Progressive Metal 2% (13)
Industrial Metal 2% (13)
Melodic Death 4.4% (29)
Něco jiného... 3% (20)
Metal neposlouchám 2.7% (18)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama