Amon Amarth - biografie

6. srpna 2008 v 22:49 | Nefi |  **Amon Amarth**
Amon Amarth je viking/melodic death metalová kapela ze švédského města Tumba, kde vznikla roku 1992. Její název pochází z Tolkienovy Středozemě. Amon Amarth znamená "Hora Osudu" v jednom z Tolkienových elfských jazyků. Kapela se původně jmenovala Scum, a vydala pod tímto názvem jedno demo než se v roce 1992 přejmenovali na Amon Amarth.
Kapela vznikla v roce 1988 pod názvem Scum a původně hrála grindcore ve složení Themgoroth (Dark Funeral), Olavi (kytara), a Ted (baskytara). Když se ke kapele přidal Johan, mělo to za výsledek změnu stylu, který se nyní přikláněl k death metalu. Po demu, vydaném v roce 1991 si kapela v roce 1992 změnila název na Amon Amarth. Už jako Amon Amarth pak v roce 1994 vydali demo nahrávku The Arrival Of The Fimbul Winter, jejícž 1000 kopií se vyprodalo za pouhých 12 hodin. To jim přineslo smlouvu s Pulverised Records, u kterých v roce 1996 vydali své první miniCD Sorrow Throughout Nine Worlds, kterého se prodalo 6000 kopií (ve 4 odlišných verzích). Úspěch této nahrávky jim tak umožnil podepsat smlouvu s Metal Blade Records. S vydáním alba Once Sent From The Golden Hall v roce 1998, vzrostla mezinárodně jejich popularita, a od těch dob to znamenalo několik kanadských a amerických turné, vystoupení na festivalech, pět dalších alb a pět videoklipů a objevení se ve více než 100 metalových magazínech. Na začátku ledna 2008 jeli poprvé turné v Austrálii a na Novém Zélandu, společně s předskakováním Dimmu Borgir na jejich evropském turné. Předtím odjeli turné po Státech a Kanadě se Sonic Syndicate a Himsa.
Letošní únorové vydání magazínu Terrorizer potvrdilo, že kapela pracuje na novém albu, které by mělo vyjít koncem léta. Amon Amarth také rozšířili svou smlouvu s Metal Blade Records na další tři alba.
Název nového alba Amon Amarth bude Twilight Of The Thunder God a má vyjít 17. září 2008 ve Švédsku a Finsku. Jako hosté se na albu objeví Lars Göran Petrov z Entombed, Roope Latvala z Children Of Bodom a cello metalová kapela Apocalyptica. Albu bude přecházet série komiksů inspirovaných severskou mytologií vydávaných postupně v různých evropských metalových magazínech (u nás Spark, pozn.překl.).
Amon Amarth odjedou letos v říjnu své další severoamerické turné, kam si přizvou kapely Ensiferum, Belphegor a melodic death metalovou kapelu z floridské Tampy, The Abscence. (A také si na podzim zahrají na putovním Unholy Alliance, kterému budou vévodit Slayer a dále zahrají Trivium a Mastodon. V rámci tohoto turné zavítají 17. listopadu i do pražské Malé Sportovní Haly, pozn. překl.).

SOUČASNÉ SLOŽENÍ:
Johan Hegg
- vokály
Johan Söderberg - kytara
Olavi Mikkonen - kytara
Ted Lundström - baskytara
Fredrik Andersson - bicí

Web: http://www.amonamarth.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaký styl metalu upřednostňujete?

Heavy Metal 9% (59)
Power Metal 8.4% (55)
Speed Metal 2.7% (18)
Symphonic Metal 8.5% (56)
Gothic Metal 10.4% (68)
Doom Metal 2.4% (16)
Black Metal 14% (92)
Death Metal 6.7% (44)
Thrash Metal 3.2% (21)
Folk Metal 11.6% (76)
Viking Metal 5.8% (38)
Pagan Metal 3% (20)
Progressive Metal 2% (13)
Industrial Metal 2% (13)
Melodic Death 4.4% (29)
Něco jiného... 3% (20)
Metal neposlouchám 2.7% (18)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama