Srpen 2008

Fotky ze Svatoboru

26. srpna 2008 v 17:53 | Nefi |  Pics
jsou tady: http://s185.photobucket.com/albums/x192/nefikuolema/svatobor%2008/fotak/?start=0 a casem i tady http://s185.photobucket.com/albums/x192/nefikuolema/svatobor%2008/mobil/?start=0

Týr - Regin Smiður

20. srpna 2008 v 1:23 | Nefi |  **Týr**
Videoklip je natáčený někde uprostřed rekonstrukce vikingské bitvy. Což mi připomíná, že jsem sem ještě nedala fotky ze Svatoboru. To byla taková akce v Letovicích, kde vyvrcholením byla velká bitva mezi Slovany a Vikingy. Myslím, že podle toho klipu, si dokážete udělat obrázek, jaký to tam zhruba bylo (teda krom těch lodí).

Týr - Regin Smiður


A ještě taková zajímavost - tohle je prezentační video bojové skupiny Sigurd, která celý Svatobor pořádala. Všimněte si melodie písničky a porovnejte s tou nahoře...

Prezentační video SIGURDu:

Nové album

11. srpna 2008 v 11:36 | Nefi |  **Catamenia**
No tak chlapíkům z Catamenie se zalíbil můj návrh na název nového alba a pojmenují ho The Time Unchained... Fuj, ani nevíte jakou fušku mi dalo to vymyslet XD

Obituary - Don't Care

10. srpna 2008 v 22:46 | Nefi |  ...Sit, Watch & Learn =)
Starší, ale stále dobré ;)

Eluveitie - biografie

10. srpna 2008 v 17:32 | Nefi |  **Eluveitie**
Eluveitie je folk metalová kapela ze Švýcarska. Jejich zvuk by se dal nazvat jako keltský folk metal s melodic death metalovými vlivy. Kapela vznikla v roce 2002 a jejich první EP, Vên vyšlo v roce 2003. Kapela od té doby vydala plnoodnotné album Spirit. V listopadu 2007 podepsali Eluveitie smlouvu s Nuclear Blast. První produkt jejich spolupráce, Slania, bylo vydáno v únoru 2008. Album se dostalo na 35. místo ve švýcarské hitparádě a na 38. místo v německých hitparádách.
K hlavním poznávacím znakům Eluveitie patří volné, virtuózní použití tradičních nástrojů, vedle kytar a Chrigelova rozsáhlého, cituplného řevu. Další jsou jejich texty; kromě jakéhokoliv z jazyků, kterým se mluví v jejich domovině, jsou skřeky, čisté vokály a mluvené party často v mrtvém jazyce, Galštině. Eluveitie znamená v Etruštině "Helvét", což poukazuje na nápis datovaný do nejranějších dob Helvétského národa, ze kterého je nyní Švýcarsko.
Kapela byla založena v zimě 2002 Christianem "Chrigel" Glanzmannem jako studiový projekt. V říjnu následujícího roku vyšlo miniCD Vên (helvétskou galštinou "divoká radost"). Po velmi dobrých recenzích se muzikanti rozhodli udělat z Eluveitie místo studiového projektu opravdovou kapelu.
Krátce poté odehrála skupina své první koncerty, jeden z nich na švýcarském metalovém festivalu Elements Of Rock, a Eluveitie podepsali smlouvu s nizozemskou nahrávácí společností Fear Dark, která v roce 2004 převydala Vên. Následovaly další koncerty, jako např. "Fear Dark Festivals" a dokonce dělali předkapelu mezinárodně uznávaným folk/pagan metalovým kapelám jako Korpiklaani či Cruachan.
K výročí 15 let existence německo-islandské kapely Falkenbach bylo pro ně nahráno v roce 2006 limitované album, které obsahovalo i cover song v podání Eluveitie, "Vanadis".
Na začátku toho roku došlo také ke změně obsazení kapely. Sarah Kiener nahradila Anna Murphy, hráčka na niněru (středověký strunný kolový nástroj, podrobněji o něm napíšu později, pozn. překl.) a kapela se rozhodla, že už dál nepotřebuje Lindu Suter na housle.
Ve druhé polovině roku 2006 vyšlo u Fear Dark album Spirit a v září toho samého roku jeli Eluveitie turné po Evropě s německou kapelou Odroerir. Na konci roku 2006 Eluveitie uzavřeli smlouvu s německou společností Twilight Records. Na začátku roku 2007 hráli na Ragnarök Festivalu.
V listopadu 2007 podepsala kapela smlouvu s Nucelar Blast Records. Nové studiové album Slania (starý název pro Helvétii) vyšlo 15. února 2008.
4. června 2008 oznámili bratři Rafi Kirder a Sevan Kirder (basák a hráč na dudy) na svém MySpace, že opustí kapelu.
Jako náhrada za něbyli do kapely přizváni dlouholetí přátelé Eluveitie Kay Brem (baskytara) a Päde Kistler (dudy).

SOUČASNÉ SLOŽENÍ:
Merlin Sutter -
bicí
Siméon Koch - kytara
Chrigel Glanzmann - vokály, mandolína, píšťalky, píšťaly, akustická kytara, bodhrán, gaita (galicijské dudy)
Meri Tadic - housle, zpěv
Ivo Henzi - kytara
Anna Murphy - niněra, zpěv
Kay Brem - baskytara
Päde Kistler - dudy, flétna, píšťalky

Web: http://www.eluveitie.ch

Catamenia - biografie

10. srpna 2008 v 0:46 | Nefi |  **Catamenia**
A/N: Tady se mi nechtělo s*át s překladádáním Wikipedie, když už jsem překládala jednou celou biografii z oficiálních stránek. Takže tohle je právě ta verze z jejich oficiálek ;)
Catamenia je melodic black metalová kapela z Finska.
Kapela byla založena v roce 1995 původními členy Riku Hopeakoskim a Mikou Tönningem ve finském Oulu.
Už během prvního roku nahrála kapela ve ValleyWhyNeo Studiu (které je dnes známé jako Mastervox Studios) své první demo.
Druhá demonahrávka, Winds, spatřila světlo světa v roce 1996 a Massacre Records zaujala natolik, že s kapelou v roce 1997 uzavřeli smlouvu na nahrání čtyř alb.
První album, Halls Of Frozen North, bylo nahráno ještě tentýž rok v německých Commusication Studios za pomoci Gerharda Magina (Crematory, Mystic Circle,...).
Rok po vydání debutu Catamenia nahrála své druhé studiové album, Morning Crimson (1999), tentokrát ve Švédsku, v Sunlight Studios ve spolupráci s Thomasem Skogsbergem (Katatonia, Dismember,...).
První změny ve složení kapely se udály po vydání Morning Crimson, kdy z osobních důvodů opustili kapelu bubeník Toni Tervo a kytarista Sampo Ukkola. Ti byli nahrazeni Sirem Luttinenem a současným kytaristou Arim Nissilou.
Třetí album, Eternal Winter's Prophecy, kapela nahrála v roce 2000 ve své domovině - konkréteněji v Tico-Tico Studios s pomocí Ahtiho Kortelainena (Kalmah, Eternal Tears Of Sorrow, Dawn of Relic,...).
A přišel čas na poslední album, které měli podle smlouvy nahrát pro Massacre Records. Kapela tak učinila v roce 2002 a ve finském Oulu, v SoundMix Studios s producentem Mika Pohjolou (The Black League,...) dali světu album Eskhata.
Po vydání Eskhaty a několika odjetých koncertech Catamenia obnovila smlouvu s Massacre Records na tři další alba díky dlouholeté a dobré spolupráci.
Tehdy musela kapela také čelit spoustě změn v obsazení, ale během zkoušení písní na nové album už byla naštěstí v novém, znovu 6-ti členném složení.
A poté... se zrodil Chaos! :) Catamenia nahrála nové, už páté album, ChaosBorn, a to znovu v Oulu, v Neo Studio, ve spolupráci s Karim Vähäkuopusem a Immu Ilmarinenem (Burning Point, Embraze, Afterworld, Sentenced,...).
Na ChaosBorn je kombinace melodiky a agrese perfektně vyvážená. Člověk může jasně slyšet jak se na tomto albu zrodil chaos!
Po skvělé odezvě fanoušků a médií nastal čas na přípravu šestého alba. Kapela se rozhodla pojmenovat jej Winternight Tragedies.
Po nějakém čase stráveném ve zkušebně, kdy Riku vymyslel několik dalších skvělých songů, si kapela zamluvila studio.
Kvůli skvělé produkci ChaosBorn se Catamenia rozhodla zvolit stejné studio - Mastervox Studios - a stejné producenty (Kari Vähäkuopus a Immu Ilmarinen).
Během nahrávání ve studiu se objevily problémy s několika členy rámci spolupráce, vzdálenosti a nedostatku cvičení. Složení kapely se muselo znovu změnit. Zpěvák Mika a baskytarista Timo byli nahrazeni nově příchozím vokalistou Ollim Jukkou Mustonenem a basákem Mikkou Hepo-ojou.
Navzdory těmto podstatným změnám, nahrála kapela s producenty Kakkem a Immu své zatím nejsilnější album, Winternight Tragedies.
Na novém albu se objevují surové, agresivní a naštvané songy, které si ovšem ponechávají i svou melodickou stránku.
Po skvělém ohlasu na Winternight Tragedies odjela kapela své první východoevropské turné pod záštitou ProMusic Production, které bylo velice úspěšné.
I přes úspěch v roce 2005 se kapela sborem rozhodla propustit basáka Mikku Hepo-oju kvůli odlišným zájmům s ostatními členy kapely. Ke kapele se tak přidává baskytarista Toni Kansanoja (Black Swan, Burning Point).
Ke konci roku 2005 započal Riku pracovat na sedmém albu a kapela si znovu, na léto 2006, objednala Mastervox studios a znovu si zajistila i spolupráci s Kakkem a Immu. Toto album mělo být poslední zakázkou pro Massacre Records, takže znovu přišel čas na to, aby se začalo jednat o budoucnosti kapely.
Ve studiu pak kapela musela čelit dalším závažným problémům. Zpěvák Olli ztratil hlas po nazpívání čtyř songů a musel být nahrazen přítelem kapely Anttim 'Hape' Haapasamem z Mors Subita, který dokončil vokály ve zbylých písních.
Nové album, nazvané Location: COLD, dosáhlo naprosto nové úrovně v historii Catamenie. Album je velmi rozmanité s ultra rychlými riffy a úžasnými melodiemi. Ale člověk tu najde i několik písní ve středním tempu, stejně tak jako např. předělávku W.A.S.P., 'I Wanna Be Somebody'.
Catamenia mezi sebe přijala nového člena. Jejich velký kamarád a producent posledních tří alb, Kari Vähäkuopus, se přidává ke kapele jako druhý zpěvák. Kari bude kapelu doprovázet na turné vždy když bude mít chvíli volna.
Catamenia se cítí jako velká součást Massacre Records, a pocit Massacre Records je stejný, smlouva je tudíž obnovena.
První DVD Catamenie, Bringing The Cold To Poland bylo nahráno ve Varšavě a producentem je mu Metal Mind Productions.
Během turné po Rusku a Evropě se Tero po ruské části rozhodl opustit kapelu - zamiloval se do místní promotérky a zůstal s ní v Moskvě.
I přesto však kapela pokračovala v turné bez klávesáka, ačkoliv se dostali do vážného sporu s manažery ProMusic Prod/Romania. Turné pokračovalo jen díky fanouškům, místním promotérům a dobrým přátelům z Winterhorde.
A znovu smutné zprávy v táboru Catamenie. Bubeník Veikko Jumisko odešel na jaře 2007 od Catamenie, protože nebyl schopen účastnit se dalšího turné.
Po krátkém hledání nového bubeníka kapela našla perfektní, stále však dost ulítlou náhradu za Veikka, ke kapele se tak připojil Mikko Nevanlahti.
Catamenia je teď znovu v pěti členném složení kvůli vyhazovu vokalisty Olliho Mustonena. Naskytly se problémy s jeho hlasivkami a ztratil hlas. Od této chvíle se hlavních vokálů ujímá Ari Nissilä a Kari Vähäkuopus.
SOUČASNÉ SLOŽENÍ:
Riku Hopeakoski
- hlavní kytara, doprovodné vokály, klávesy na albu "Eshkata"
Ari Nissilä - hlavní vokály, rytmická kytara, doprovodné vokály
Toni Kansanoja - baskytara
Kari Vähäkuopus - čisté vokály
Mikko Nevanlahti - bicí

web: http://www.catamenia.net

Arch Enemy - biografie

10. srpna 2008 v 0:35 | Nefi |  **Arch Enemy**
Arch Enemy je švédská melodic death metalová kapela, založená v roce 1996 kytaristou Carcass, Michaelem Amottem a Johanem Liivou - oba byli původně členy významné death metalové kapely Carnage. Arch Enemy vydali 7 studiových alb, živé album, tři EP a jedno DVD (Live Apocalypse). Dnešní frontmanka Angela Gossow se přidala jako zpěvačka až v roce 2001.
Arch Enemy, nápad vzniklý v hlavě Michaela Amotta (Carcass, Carnage a Spiritual Beggars), vzniklo ve své původní podobě když Michael Amott odešel od Carcass. Kytaristi Michael Amott a jeho mladší bratr Christopher Amott (Armageddon) spojili síly se zpěvákem Johanem Liivou (bývalý člen Carnage, Furbowl, Furbowl|Devourment) a dočasným bubeníkem Danielem Erlandssonem (Eucharist), aby se podle Michaela Amotta "pokusili spojit melodii s agresí a technologičností"
Debut kapely nazvaný Black Earth byl vydaný u dnes už nefuknčních Wrong Again Records v roce 1996. V Japonsku bylo celkm úspěšné, jejich singl "Bury Me An Angel" byl vysílán v MTV a dosháli také mírného úspěchu ve Švédsku. Tehdy byli Arch Enemy byli spíš "sólovým úsilím" než plnohodnotnou kapelou: Michael Amott psal všechny songy sám, a dokonce na albu nahrál i baskytaru navzdory tomu, že na poznámkách v bookletu alba je uveden jako baskytarista zpěvák Johan Liiva. Amott později prozradil, že musel tak učinit proto, aby album vypadalo více jako "od kapely". Mnozí považují toto album za nejagresivnější v historii kapely, znak, který byl na dalších albech trochu zjemněn, ovšem nikdy úplně nevypuštěn.
Po vydání alba Black Earth kapela změnila nahrávací společnost a podepsala smlouvu s Century Media. V roce 1998 Arch Enemy vydali Stigmata, pro které se ke kapele přidali basák Martin Bengtsson a bubeník Peter Wildoer. Toto album si získalo pozornost širšího okruhu posluchačů, a bylo úspěšně jak v Evropě, tak Americe. Bylo to také první album, které bylo vydáno celosvětově.
V roce 1999 převzal roli basáka Sharlee D'Angelo a Daniel Erlandsson byl znovu přizván jako bubeník, tentokrát ovšem jako člen kapely. Bylo vydáno Burning Bridges, a brzy bylo následováno živým albem Burning Japan Live 1999, jehož vydání bylo zpočátku limitováno pouze na Japonsko, ale později bylo na žádost fanoušků vydáno i celosvětově. Během turné s albem Burning Bridges musel být dvakrát dočasně nahrazen Sharlee D'Angelo, poprvé Dickem Lövgrenem (Meshuggah, bývalý člen Armageddon) a podruhé Rogerem Nilssonem (bývalý člen Spiritual Beggars, Firebird, The Quill). Burning Bridge znamenalo posun ve zvuku Arch Enemy, tentokrát s meldoičtějším přístupem, ovšem stále si zachovávající brutální tvrdost prvních dvou alb.
V listopadu 2000 byl Johan Liiva vyzván, aby opustil kapelu. Michael Amott uvedl, že chtěl "dynamičtějšího frontmana" a že Liivovy živé výkony nebyly přiměřené zbytku kapely. Liivu brzy nahradila amatérská německá žurnalistka a death metalová vokalistka Angela Gossow, která poskytla Christopheru Amottovi již dříve demopásku svého zpěvu, když s ním dělala rozhovor. Gossow se ukázala jako vhodná zpěvačka a většina fanoušků ji přijala dobře.
První album s písněmi obsahující Angelin zpěv bylo Wages Of Sin v roce 2001. V prosinci téhož roku se Arch Enemy zúčastnili koncertu "Japan's Beast Feast 2002", kde hráli společně se Slayer či Motörhead.
V roce 2003 pak vyšlo Anthems Of Rebellion, které přineslo pár inovací, jako použití druhého hlasu například ve skladbách "End Of The Line" a "Dehumanization". V listopadu následujícího roku kapela vydala EP s názvem Dead Eyes See No Future, které obsahovalo živé nahrávky, společně s covery Manowar, Megadeth a Carcass.
V červnu 2005 Arch Enemy dokončili nahrávání svého šestého alba, Doomsday Machine. V červenci 2005 opustil kapelu Christopher Amott, aby se mohl více soustředit na svůj osobní život. Byl dočasně nahrazen kytaristou Gusem G. (bývalý člen Dream Evil, Firewind) a poté Fredrikem Åkessonem. Christopher se v březnu 2007 vrátil a obsadil post basáka, krátce předtím než kapela začala ve studiu nahrávat nové album s producentem Fredrikem Nordströmem (který dělal producenta kapelám jako In Flames či Soilwork). Åkesson poté odešel, aby se mohl v květnu 2007 stát novým hlavním kytaristou Opeth. Album s ranou tvorbou Arch Enemy, Black Earth, bylo 24. dubna 2007 nově vylisováno. Na albu zůstávají Liivovy vokály.
Sedmé album Arch Enemy, Rise Of The Tyrant vyšlo 24. září 2007 v Evropě a 25. září 2007 v USA. Album se ještě před svým vydáním objevilo na sdílecích serverech, ale postrádalo několik elementů konečné podoby. Rise Of The Tyrant se umístilo na 84. místě V Billboard Top 200 hitparádě, což překonalo i umístění Doomsday Machine a stalo se tak nejvýše umístěným albem v jejich historii.
Arch Enemy hráli v roce 2007 na Bloodstock Open Air festivalu, kde vystoupili i Sabbat a In Flames. Mezi účinkujícími byli i Fintroll a metalová kapela z Kostariky, Sight Of Emptiness. Gossow prohlásila, že nové album má v sobě více emocí a méně dvojitých vokálů.
Arch Enemy odehráli na konci roku 2007 turné Black Crusade, společně s Machine Head, Trivium, Dragonforce a Shadows Fall. Michal Amott napsal, že "Tohle budou první koncerty v Evropě, které odjedeme po vydání nového alba Arch Enemy," Arch Enemy byli také jednou z hlavních hvězd turné Defends Of The Faith v dubnu 2008 s Opeth a DevilDriver. 3 Inches Of Blood byli jejich předkapelou.
8. března 2008 natočila kapela koncert v japonském Tokiu na nadcházející DVD.
Arch Enemy byli v květnu 2008 hlavní kapelou turné Tyranny and Bloodshred, s Dark Tranquillity, Divine Heresy a Firewind jako předkapelami.

SOUČASNÉ SLOŽENÍ:
Angela Gossow
- vokály
Michael Amott - hlavní kytara, občas vokály
Christopher Amott - hlavní kytara
Sharlee D'Angelo - baskytara
Daniel Erlandsson - bicí

Web: http://www.archenemy.net

Amon Amarth - biografie

6. srpna 2008 v 22:49 | Nefi |  **Amon Amarth**
Amon Amarth je viking/melodic death metalová kapela ze švédského města Tumba, kde vznikla roku 1992. Její název pochází z Tolkienovy Středozemě. Amon Amarth znamená "Hora Osudu" v jednom z Tolkienových elfských jazyků. Kapela se původně jmenovala Scum, a vydala pod tímto názvem jedno demo než se v roce 1992 přejmenovali na Amon Amarth.
Kapela vznikla v roce 1988 pod názvem Scum a původně hrála grindcore ve složení Themgoroth (Dark Funeral), Olavi (kytara), a Ted (baskytara). Když se ke kapele přidal Johan, mělo to za výsledek změnu stylu, který se nyní přikláněl k death metalu. Po demu, vydaném v roce 1991 si kapela v roce 1992 změnila název na Amon Amarth. Už jako Amon Amarth pak v roce 1994 vydali demo nahrávku The Arrival Of The Fimbul Winter, jejícž 1000 kopií se vyprodalo za pouhých 12 hodin. To jim přineslo smlouvu s Pulverised Records, u kterých v roce 1996 vydali své první miniCD Sorrow Throughout Nine Worlds, kterého se prodalo 6000 kopií (ve 4 odlišných verzích). Úspěch této nahrávky jim tak umožnil podepsat smlouvu s Metal Blade Records. S vydáním alba Once Sent From The Golden Hall v roce 1998, vzrostla mezinárodně jejich popularita, a od těch dob to znamenalo několik kanadských a amerických turné, vystoupení na festivalech, pět dalších alb a pět videoklipů a objevení se ve více než 100 metalových magazínech. Na začátku ledna 2008 jeli poprvé turné v Austrálii a na Novém Zélandu, společně s předskakováním Dimmu Borgir na jejich evropském turné. Předtím odjeli turné po Státech a Kanadě se Sonic Syndicate a Himsa.
Letošní únorové vydání magazínu Terrorizer potvrdilo, že kapela pracuje na novém albu, které by mělo vyjít koncem léta. Amon Amarth také rozšířili svou smlouvu s Metal Blade Records na další tři alba.
Název nového alba Amon Amarth bude Twilight Of The Thunder God a má vyjít 17. září 2008 ve Švédsku a Finsku. Jako hosté se na albu objeví Lars Göran Petrov z Entombed, Roope Latvala z Children Of Bodom a cello metalová kapela Apocalyptica. Albu bude přecházet série komiksů inspirovaných severskou mytologií vydávaných postupně v různých evropských metalových magazínech (u nás Spark, pozn.překl.).
Amon Amarth odjedou letos v říjnu své další severoamerické turné, kam si přizvou kapely Ensiferum, Belphegor a melodic death metalovou kapelu z floridské Tampy, The Abscence. (A také si na podzim zahrají na putovním Unholy Alliance, kterému budou vévodit Slayer a dále zahrají Trivium a Mastodon. V rámci tohoto turné zavítají 17. listopadu i do pražské Malé Sportovní Haly, pozn. překl.).

SOUČASNÉ SLOŽENÍ:
Johan Hegg
- vokály
Johan Söderberg - kytara
Olavi Mikkonen - kytara
Ted Lundström - baskytara
Fredrik Andersson - bicí

Web: http://www.amonamarth.com

Masters Of Rock 08' - review - part2 (sobota, neděle)

5. srpna 2008 v 23:05 | Nefi |  !!Events!!
Datum konání: 10. - 13.7.2008
Místo: areál likérky Rudolf Jelínek, Vizovice
Čas: tato část reportu je ze dnů 12. a 13.7., časově zhruba sobota 12:35 - nedělě 22:00
Účinkující: kapely, ze kterých jsem alespoň kousek slyšela byly tentokrár Horkýže Slíže, Amon Amarth, Apocalyptica, My Dying Bride, Bloodbound, Communic, Gotthard, Sonata Arctica
V sobotu jsem přijela něco kolem jedné hodny odpoledne a vydala se najít jistou skupinku lidí. Společně jsme si potom šli sednout pod stromy na Horkýže Slíže a i když je zrovna moc nemusím, show to byla docela parádní, celkem sranda... Pak jsme se vydaly sednout si na tribunu, a to ani nevím kdo v tu dobu hrál... (tuším, že Stormwarrior??). Nakonec jsme se nechali nedobrovolně zmohnout vedrem a skončili jsme pod stromem u nádraží, kde jsme se snažili nabrat nějaké síly... V pět jsme se vydali na autogramiádu Apocalypticy, kde už stálo dost lidí. Naštěstí na nás čas vyšel, takže už mám první podpisy na své po domácku vyrobené finské vlajce. Vystoupení Arakainu jsem, ačkoliv jsme se nacházeli na ploše před podiem, moc nevnímala. Ke konci už jsme si šli najít nějaká ta místa v davu, já kvůli Amonům, Apocalyptice a My Dying Bride, ostatní hlavně kvůli Apocalyptice, která měla hrát po Amon Amarth. Na Amony jsem se celkem těšila, ale až takovej výkon jsem vážně nečekala! Hned po příchodu nás rozvařili písní Valhall Awaits Me, a pak dávali jednu pecku za druhou - Fate Of Norns, Victorious March, Death In Fire, Cry Of The Blackbirds, Asator, a mnohé další. Po Runes To My Memory začalo slušně pršet, ale při závěrečné The Pursuit Of Vikings se skutečně strhl megaslejvák, jen jsem si tak říkala, že je to jako úder kladiva samotného Thora Very Happy Dost lidí potom odešlo, já už to vzdala, protože i za tu chvilku jsem byla promočená až na kost, takže už ani nemělo cenu někam odcházet. Ani jsem si nebyla jistá, jestli Apocalyptica vůbec bude hrát, ale po nastoupení vymetací čety se na podiu nakonec přece jen objevili známé trůny s lebkami. Apocalyptica v dešti byla sice dobrá, ale neužila jsem si ji tak, jak bych možná chtěla. Ovšem, když se potom dostatečně vypršelo a já byla jakýmsi záhadným způsobem najednou před My Dying Bride v první řadě přesně uprostřed, nenechala jsem se dvakrát pobízet a koncert MDB propařila co to šlo (no třeba ta vypalovačka z jejich prvního alba mě docela překvapila), klidně mohli hrát trochu dýl (zdálo se mi, že hráli málo songů, ale to bylo možná způsobeno jejich délkou). Po takovém koncertu se člověku hned líp spí Wink
V neděli jsem vstoupila do areálu tuším přesně ve 12 hodin. Až do večera tam nebyla žádná kapela, kterou bych chtěla nějak moc vidět. Plánovala jsem se dostavit akorát na večerní autogramiádu Sonaty. Slunce zase pražilo a do pěti hodin se to taky docela táhlo, mohla tam být nějaká zajímavější kapela...No musím říct, že Bloodbound celkem ušli (i když mi připadlo jako by jeli přes kopírák Hammerfall, dokonce to tam myslím bylo i řečeno), ale zato Communic mě moc nebavili... V pět jsem se vydala čekat na autogramiádu Sonaty, ale k mému překvapení už tam byla celkem dlouhá fronta. A ještě ke všemu se člověk se členy kapely mohl i vyfotit (ne jak na Apocalyptice - podepsat jednu věc a bez fotek), takže se dostalo jen na velmi omezený počet lidí a já byla zkrátka už moc daleko Rolling Eyes Tak jsem si aspoň pózující Sonatu vyfotila a šli jsme do davu na Gotthard. I když se mi zdaleka nějak moc nelíbili, musím vyzdvihnout vokál jejich zpěváka, protože ten rozsah byl teda hodně překvapivej! Pak se ale začaly blížit podezřele černé mraky a začlo se v dálce i blýskat - bude se opakovat Thorovo běsnění? Já se dneska radši po včerejších zkušenostech s deštěm vybavila i deštníkem . Když došla Sonata Arctica na podium, hned jsem věděla, že tohle bude pro mě osobní zlatý hřeb festivalu (teda až po AMon AMarth). Začali s In Black And White a po několika hitech v půlce FullMoon vypadl zvuk. Ale Tony to vážně krásně zachránil a musím se přiznat, že při jeho sólovém zpěvu mi běhal mráz po zádech. Pak dal ještě Vodkaa, postupně začínaly fungovat jednotlivé nástroje, tak jsme si ještě užili nějaké to sólo Eliase a Henkky, než bylo konečně vše zase ok. FullMoonu jsme se dokonce dočkaly i podruhé v plnohodnotném ztvárnění :) Kapela si skutečně umí poradit, to oceňuju... Zbytek koncertu jsem si hodně užila, i když zrovna tentokrát jsem se jako sardinka cítila asi nejvíc ze všech koncertů... Ale to mi nevadilo.. Musím říct, že Sonata mi opravdu připravila koncert, na který hned tak nezapomenu! Díky, chlapi! A co že vlastně hráli? Co si pamatuju tak In Black And White, Kingdom For A Heart (což efektivně spojili s Letter To Dana), Paid In Full, Caleb, Replica, It Won't Fade, FullMoon, Black Sheep (a Tony opět změnil část refrénu na "We are Sonata, We're from Finland" :D, Don't Say A Word, The Cage a nakonec nám zapěli ještě znovu Vodkaa (což je taková blbůstka "Vodkaa, we need some vodkaa.." s melodií Hava Nagila)
Lepší zakočení festu jsem si prostě přát nemohla...

Opět si nemohu odpustit hodnocení zhlédnutých kapel:
Horkýže Slíže - 3/10
Amon Amarth - 10/10!
Apocalyptica - 7,5/10
My Dying Bride - 8,5/10
Bloodbound - 6/ 10
Communic - 5/10
Gotthard - 5,5/10
Sonata Arctica - 9,5/10


Pokud chcete vidět nějaké fotky, tak je postupně přidávám sem:
)http://s185.photobucket.com/albums/x192/nefikuolema/mor%202008

A tady pokud se chcete kouknout na Tonyho sólový FullMoon (je to asi jediné video z festu, které kvalitou za něco stojí):
http://www.youtube.com/watch?v=vhKt-FuagSQ

Tak mám ode dneška bicí

5. srpna 2008 v 21:47 | Nefi |  Musical instruments
Ano, opravdu už nevím na co bych ještě hrála XD Ale takové koupi se prostě nedalo odolat. Souprava už má sice hodně za sebou, ale hrát se na ni dá což je hlavní a já jsem tak naprosto spokojená :) Vlastně je to složený z několika značek - Amati, Tama, blány Remo či Tama. Je to klasická sestava - kopák, hajtka, virbl, dva přechody, kotel a dva činely. Jeden je teda trošku štíplej, ale na zvuku to skoro není poznat :) Co více dodat? - Snad jen nechť mne prostoupí trpělivost mě tak vzácná a nechť se počet stěžujících si sousedů drží na nulové hodnotě :P

Immortal having name day party

4. srpna 2008 v 20:06 | Nefi |  ...Sit, Watch & Learn =)
Já za to nemůžu, ale to se k sobě tak pěkně hodí XD

Tunak Tunak Tun XD

4. srpna 2008 v 20:01 | Nefi |  ...Sit, Watch & Learn =)
Ačkoliv původně myšleno vážně, dlouho jsem se tak nezasmála XD Posuďte sami:

Daler Menhdi - Tunak Tunak Tun

Ensiferum - biografie

4. srpna 2008 v 19:00 | Nefi |  **Ensiferum**
Ensiferum (podle latinského ensĭfĕrum což znamená "nesoucí meč") je folk metalová kapela z finských Helsinek. Samotná kapela o sobě hovoří jako o "hrdinském folk metalu".
Kapela Ensiferum byla založena v roce 1995 Markusem Toivonenem (kytara), Saulim Savolainenem (baskytara) a Kimmem Miettinenem (bicí). Jako název si zvolili latinské přídavné jméno ensiferum, což znamená "nesoucí meč". Následující rok se ke kapele přidal Jari Mäenpää jako zpěvák a druhý kytarista. V roce 1997 vydala tato sestava první demo, obsahující tři songy.
V roce 1998 Sauli a Kimmo opustili kapelu a nahradili je tak Jukka-Pekka Miettinen (Kimmův mladší bratr, tenkrát 14-letý) a Oliver Fokin. V lednu 1999 bylo nahráno druhé demo, které, ačkoliv nezískalo žádnou nahrávací smlouvu, pozvedlo sebevědomí kapely. V listopadu 1999 kapela nahrála třetí demo, "Hero In A Dream", díky jehož úspěchu mohli podepsat nahrávací smlouvu se Spinefarm Recrods. Logo, které se objevuje na všech nahrávkách kapely, navrhl pro třetí demo album Tuomas Tahvanainen, který jim navrhoval i jejich dřívější loga. V roce 2000 kapela vstoupila do studia, aby mohla začít pracovat na svém prvním albu, Ensiferum, jenž bylo vydáno v srpnu 2001. Ještě téhož roku se ke skupině přidal Meiju Enho jako klávesisitka.
V roce 2003, poté co byly dokončený práce na druhém albu, Iron, odešel z kapely Jari, aby se mohl více soustředit na svůj projekt Wintersun. Na turné s Finntroll nahradil Jariho na kytaru a vokály Petri Lindroos z Norther a po turné se stal oficiálním členm Ensiferum. V prosinci 2004 odešel z kapely Jukka-Pekka, na jehož post pak přišel Sami Hinkka (Rapture). V roce 2005 odešel i Oliver a nahradil ho Janne Parviainen.
Ensiferum se pak v tomto novém složení zavřeli ještě téhož roku do studia, kde nahráli EP s názvem Dragonheads. Vydáno pak bylo v únoru 2006. Krom titulního skladby obsahovalo ještě dva předělané demo songy, cover Amorphis, krátké ztvárnění melodie Kalevaly a směs tří tradišních finských písní.
V červnu 2006 vydali Ensiferum své první DVD s názvem 10th Anniversary Live, které bylo nahráno v klubu Nosturi v Helsinkách, 31. prosince 2005.
Nahrávání třetího studiového alba s názvem Victory Songs trvalo od listopadu 2006 do začátku roku 2007 a vyšlo 20. dubna 2007. Singl s názvem "One More Magic Poison" přecházel albu 7. února. Po vydání alba zveřejnila kapela skrze MySpace svého producenta videoklip k písni "Ahti", které obsahovalo v obsazení všechny členy kapely. Video bylo vydáno až po albu kvůli problémům při natáčení.
10. září 2007 kapela oznámila, že klávesačka Meiju Enho odchází od Ensiferum. Jako první se to objevilo v bulletinu na jejich MySpace a poté to bylo potvrzeno i na stránkách kapely. Náhrada za ní ještě není známá, ale na turné kapelu doprovází Emmi Silvennoinen z Exsecratus.
Ensiferum se účastnili evropské a americké části Paganfestu na začátku roku 2008. Ostatní kapely, které s nimi hrály byly Týr a Eluveitie, na evropské části pak ještě Moonsorrow a Finntroll a na americké Turisas. Budou také dělat předkapelu Megadeth na zahajovací noci jejich evropského United Abominations - Tour Of Duty turné.

Současné složení:
Petri Lindroos -
tvrdé vokály, kytary
Markus Toivonen - kytara, čisté a doprovodné vokály
Sami Hinkka - baskytara, čisté a doprovodné vokály
Janne Parviainen - bicí

Web: http://www.ensiferum.com/