My Dying Bride - biografie

3. července 2008 v 16:16 | Nefi |  **My Dying Bride**
My Dying Bride je britská death/doom metalová kapela založená v roce 1990.
My Dying Bride byla založená v červnu 1990 poté, co kytarista Andrew Craighan odešel od své předchozí kapely Abiosis, aby se mohl přidat k Aaronovi Stainthorpeovi (zpěv), Calvinu Robertshawovi (kytara) a Rickovi Miahovi (bicí). Později se k nim ještě přidal na baskytaru Adrian Jackson. Po šesti měsících zkoušení kapela nahrála a vydala demo Towards The Sinister. Jeho název vznikl z jednoho verše v písni "Symphonaire Infernus Et Spera Empyrium."
Na počátku devadesátých let byli My Dying Bride součástí tzv. Peacville Three spolu s kapelami Paradise Lost a Anathema - všechny pocházející ze severu Anglie. V roce 1995 také na části jejich evropského truné koncertovali s Iron Maiden.
Jejich hudba je charakteristická romantickými, smyslnými texty a fanatickou pozorností k atmosférickým detailům. První demonahrávky byly death metalové, s tradičním zvukem, i když mnohem pomalejší než je obvyklé. Nicméně na jejich debutovém albu As The Flower Withers už se do hudby přidaly housle a klávesy. Turn Loose The Swans bylo postavené na tomto základu a využívalo čisté i death metalové vokály a v několika skladbách také sólové housle. Trinity je kompilace složená z prvních tří EP a gramofnových desek. The Angel And The Dark River upustilo od death metalových vokálů, což hudbě dodalo tradičnější doomový nádech. Like Gods Of The Sun v tomto směru pokračovalo.
Další bylo poněkud experimentálnější 34.788%... Complete, které s následujícím albem The Light At The End Of The World přitáhlo k novému směru kapely další fanoušky. Kapela si po této nahrávce dala něco jako pauzu a vydala dvě retrospektivní alba Meisterwerk 1 a Meisterwerk 2. Tyto alba jsou něco mezi best of kompilací a sbírkou raritních nahrávek.
Až v roce 2001 po vydání alba The Dreadful Hours si kapela dokázala znovu získat množství svých dřívějších fanoušků. The Dreadful Hours, pokrokovější než The Light At The End Of The World, ale stále si uchovávající klíčové elementy, bylo poněkud temnější nahrávkou. V roce 2004 pak následovalo album Songs Of Darkness, Words Of Light, na kterém kapela pokračovala v rozvíjení a vylepšování svého zvuku a záměru. Podstatné přibývání živých vystoupení - jedinečných a doposud nevídaných - vedlo k poznání kapely novými generacemi fanoušků.
Mezi roky 2003 a 2004 nahrávací společnost Peaceville převydala všechny předchozí alba v digipaku, s raritními bonusovými songy (dema, remixy, živé nahrávky atd.) přidanými ke každé nahrávce. V květnu 2005 vydala kapela edici imaginárně nazvanou Anti-Diluvian Chronicles, která jako plnohodnotný best of box set obsahovala tři disky a třicet songů.
My Dying Bride jeli v listopadu 2005 turné po Velké Británii, kde si zahráli v London Astoria či Bradford Rio. Kapela strávila zimu 2005/2006 skládáním materiálu pro své nové studiové album nazvané A Line Of Deathless Kings. Album vyšlo 9. října 2006 a předcházelo mu 18. září ještě EP Deeper Down. Krátce po vydání A Line Of Deathless Kings, Shaun Tylor-Steels oznámil, že odchází od kapely kvůli neustálým problémům s jeho kotníkem.
Začátkem roku 2007 z kapely odešli i Jackson a bubeník John Bennett, který to odůvodnil nedostatkem času kvůli své práci. Náhrada se našla v osobě Leny Abé na baskytaru a Dana Mullinse na bicí.
Započala předprodukce nového alba My Dying Bride. Kapela se zavřela do Futurework studia v Manchesteru. Andrew Craighan oznámil, že ještě nemají žádné názvy alba či písní, ale pocit z alba je podle jeho slov "spíše prázdný a ponurý se záblesky hněvu".
Kvůli těhotenství Sarah ji musela na klávesy nahradit Katie Stone, která byla představená 28. června jako oficiální člen kapely. Katie je také trénovaná houslistka a bude hrát části, které doposud na živých vystoupeních hrál Martin Powell. Také bylo potvrzeno, že nahraje i housle na nadcházející album.

Aktuální sestava:
Aaron Stainethrope -
zpěv
Hamish Glencross - kytara
Andrew Craighan - kytara
Lena Abé - baskytara
Dan Mullins - bicí
Katie Stone - housle, klávesy

Oficiální web: http://www.mydyingbride.org/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaký styl metalu upřednostňujete?

Heavy Metal 9% (59)
Power Metal 8.4% (55)
Speed Metal 2.7% (18)
Symphonic Metal 8.5% (56)
Gothic Metal 10.4% (68)
Doom Metal 2.4% (16)
Black Metal 14% (92)
Death Metal 6.7% (44)
Thrash Metal 3.2% (21)
Folk Metal 11.6% (76)
Viking Metal 5.8% (38)
Pagan Metal 3.1% (20)
Progressive Metal 2% (13)
Industrial Metal 2% (13)
Melodic Death 4.4% (29)
Něco jiného... 3.1% (20)
Metal neposlouchám 2.6% (17)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama