Graveworm - biografie

16. července 2008 v 18:48 | Nefi |  **Graveworm**
Graveworm je melodic black metalová kapela s velkými vlivy gothic metalu, doom metalu (na starších albech) a death metalu (na dvou posledních albech). Kapela vznikla v italském Brunecku v roce 1997.
Dokonce ještě než Graveworm vydali jakékoli demo, podepsali už smlouvu s Serenades Records, kteří navštívili jeden koncert kapely konající se blízko jejich domovského Brunecku. V roce 1997 pak skrze Serenades Records vydali EP Eternal Winds. Během svého první ho turné společně s Crematory, Therion a Lake Of Tears už propagovali své nové album When Daylight's Gone.
V roce 1998 jim vyšlo EP Underneath The Cerscent Moon, na kterém hostovala Sarah Jezebel Deva (Cradle Of Filth, Therion) v písni "Awake... Thy Angels Of Sorrow". Graveworm také vystoupili na německém festivalu Wacken Open Air, kde hráli s takovými kapelami jako Children Of Bodom, Cradle Of Filth či Vader.
Druhé album, As The Angels Reach The Beauty bylo dokončeno v roce 1999 a po něm následovalo evropské turné s Agathodaimon. Scourge Of Malice pak vyšlo v roce 2001 a umožnilo kapele jet své první samostatné turné s předkapelami Dornenreich, Vintersorg a Darkwell. V roce 2002 přešla kapela k německým Nuclear Blast Records. Tehdy Didi Schraffel (baskytara) opustil kapelu a Harryho Klenka (kytara) vystřídal Eric Treffel. Treffel ještě ten samý rok z kapely odešel a nahradil ho na kytaru Eric Righi.
Spolu s Righim pak kapela vydala album Engraved In Black, které bylo dokončeno v roce 2003 a rozšířeno o cover R.E.M. "Losing My Religion". Krátce po vydání odšel z kapely Stefan Unterpertinger (kytara) a byl nahrazen Lukasem Flarerem. Ke kapele se taktéž připojil bývalý kytarista Harry Klenk, tentokrát jako basák.
V roce 2004 Graveworm hráli na turné X-Mass Festival s kapelami Destruction, Kataklysm a mnohými dalšími. Martin Innerbichler (bicí) si dal pauzu, aby se mohl věnovat studiu a byl dočasně nahrazen Moritzem Neunerem (bývalý bubeník Darkwell a Shadowcast).
V roce 2005 vyšlo album (N)utopia.
Luka Flarer opustil z osobnách důvodů kapelu a jako nový člen ke Graveworm přišel Orgler "Stirz" Thomas.
V roce 2006 se Gravowrm pustili do severoamerického turné společně s Kataklysm, Destruction, The Absence a Vader.
10. dubna 2007 uniklo na internet promo jejich nejnovějšího alba Collateral Defect. To se začalo v Evropě skrze Massacre Records prodávat 25. května a 5. června v Severní Americe pod záštitou Nuclear Blastu. Bylo nahráno s pomocí Andyho Classena ve Stage One studios v německém Borgentreichu.

SOUČASNÉ SLOŽENÍ:
Stefano Fiori
- vokály
Sabine Mair - klávesy
Martin Innerbichler - bicí
Harry Klenk - baskytara
Eric Righi - kytara
Thomas Orgler - kytara

Web: http://www.graveworm.de/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaký styl metalu upřednostňujete?

Heavy Metal 9% (59)
Power Metal 8.4% (55)
Speed Metal 2.7% (18)
Symphonic Metal 8.5% (56)
Gothic Metal 10.4% (68)
Doom Metal 2.4% (16)
Black Metal 14% (92)
Death Metal 6.7% (44)
Thrash Metal 3.2% (21)
Folk Metal 11.6% (76)
Viking Metal 5.8% (38)
Pagan Metal 3.1% (20)
Progressive Metal 2% (13)
Industrial Metal 2% (13)
Melodic Death 4.4% (29)
Něco jiného... 3.1% (20)
Metal neposlouchám 2.6% (17)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama