Týr - biografie

3. června 2008 v 0:17 | Nefi |  **Týr**
Týr jsou kapela z Faerských ostrovů a hrají kombinaci heavy metalu a folkové hudby, s velmi silnými progressivními elementy. Tématika jejich písní se točí téměř výhradně okolo severské tradice a mytologie. V roce 2006 podepsali smlouvu s rakouskými Napalm Records, do té doby vydávali u faerské nahrávací společnosti Tutl.
Počátek týr sahá až do ledna roku 1998. Heri Joensen se na párty v Kodani setkal se svým starým spoluhráčem Kárim Streymoyem. Joensen mu navrhl se sejít a trochu si zajamovat. Streymoy zpočátku odmítl, ale nakonec jeho nabídku přijal.
Brzy poté se k nim přidal další bývalý spoluhráč, basák Gunnar H. Thomsen, který tak z dua udělal trio. Začali tvořit muziku, která byla silně inspirována severskou mytololgií, faerskou tradiční hudbou a obecně heavy metalem. Podle frontmana kapely Heriho Joensena "Hudebmí mise Týr je zbořit zdi, které stojí mezi všemi odrůdami metalu, které se během let vytvořily. Power, doom, black, progressive, gothic, viking, folk, ethnic a epic metal. Tyto zdi a nahrávací společnosti nedělají nic jiného než že vnucují lidem určité předsudky,"
Název kapely pochází ze jména Týr, což byl severský bůh. Před kapelou Týr, zformovali Joensen a Thomsen v sedmnácti letech svou první kapelu. Říkali si Cruiser. Streymoy s nimi taky chvíli hrál. Později si změnili jméno na Wolfgang. I když ani s jednou kapelou nevydali žádné album, Wolfgang vytrvala až do roku 2000, což byla dost dlouhá doba na nahrání velkého počtu "tajnýchL songů, které jsou podle Joensena "docela připravené k vydání,"
Týr účinkovali na letošním ročníku Paganfestu v Evropě a Americe, s kapelou Ensiferum v čele. Ostatní kapely na turné byly Eluveitie a Turisas (na americké části turné), v Evropě se k nim potom přidali Korpiklaani a Moonsorrow.
Současné složení:
Heri Joensen
- zpěv, kytara
Terji Skibenæs - kytara
Gunnar H. Thomsen - baskytara
Kári Streymoy - bicí

Oficiální stránky: http://www.tyr.net/
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Jaký styl metalu upřednostňujete?

Heavy Metal 9% (59)
Power Metal 8.4% (55)
Speed Metal 2.7% (18)
Symphonic Metal 8.5% (56)
Gothic Metal 10.4% (68)
Doom Metal 2.4% (16)
Black Metal 14% (92)
Death Metal 6.7% (44)
Thrash Metal 3.2% (21)
Folk Metal 11.6% (76)
Viking Metal 5.8% (38)
Pagan Metal 3.1% (20)
Progressive Metal 2% (13)
Industrial Metal 2% (13)
Melodic Death 4.4% (29)
Něco jiného... 3.1% (20)
Metal neposlouchám 2.6% (17)

Komentáře

1 Kacika Kacika | 7. června 2008 v 23:42 | Reagovat

Jůů... Nefi změnila design:) parádní! Zelená je prostě... nejlepší! Más to tu velicevelice pěkné... sikula:) Pozdravuj v Brně!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama