Satyricon - historie

29. června 2008 v 0:44 | Nefi |  **Satyricon**
Satyricon je norská black metalová kapela, dříve známá jako Eczema. Skupina svým prvním albem Dark Medieval Themes založila nový black metalovýpodžánr, kterému přezdívali "medieval metal" (medieval = středověký, pozn. překl.). Album jasně ukazovalo na fanscinaci Satyriconu středověkem, společně se surovými bicími, které měl na starosti Frost, a smíchané ještě i s akustickou kytarou a flétnou. Na dalšími albu, The Shadowthrone, v tomto středověkém duchu pokračovali.
S ohledem na jedno z jejich aktuálnějších alb, Volcano, uvedl Satyr v biografii na jejich oficiálních stránkách, že "hudba je rockově založená, akorát extrémnější; je to black metal, který přesahuje hranice dané kapelami jako Venom či Bathory, objevování sama sebe založené na podkladu rockově orientovaného black metalu je naše filozofie". Volcano získalo celkem 4 ocenění, norské Grammy za "Nejlepší metalové album", cenu Alarm za "Fuel For Hatred" v kategorii "Píseň roku", stejnou cenu i za "Metalové album roku" a ceny Oslo za "Celkově nejlepší album".
Satyricon se účastnili alba na počest Darkthrone, "Dakthrone Holy Darkthrone", které vydalo Moonfog Productions v roce 1998 svou předělávkou songu "Kathaarian Life Code". Zase v roce 1998 se Satyricon účastnili i alba na počest Bathory, "In Conspiracy With Satan", které vydalo Hellspawn/No Fashion Records, a tak přisěli svým coverem písně "Born For Burning".
V roce 2006 vydala kapela nové studiové album, Now, Diabolical. Album vyvolalo v black metalovém undergroundu velkou míru sporů kvůli svému přímému, "přátelskému k rádiu" uchopení žánru. Album se prodávalo dobře, i když i venku z black metalových kruhů.
V březnu 2008 byla kapela poprvé hlavní hvězdou na Inferno Metal Festivalu v Oslu. 2. června vyšel nový singl "My Skin Is Cold".

SOUČASNÉ SLOŽENÍ:
Satyr (Sigurd Wongraven) - vokály, hlavní a rytmická kytara, baskytara, klávesy
Frost (Kjetil-Vidar Haraldstad) - bicí a perkuse

Steinar (Azarak) Gundersen - kytara na koncertech
Jonna Nikula - klávesy na koncertech
Victor Brandt - baskytara na koncertech
Gildas Le Pape - kytara na koncertech

WEB: http://www.satyricon.no
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaký styl metalu upřednostňujete?

Heavy Metal 9% (59)
Power Metal 8.4% (55)
Speed Metal 2.7% (18)
Symphonic Metal 8.5% (56)
Gothic Metal 10.4% (68)
Doom Metal 2.4% (16)
Black Metal 14% (92)
Death Metal 6.7% (44)
Thrash Metal 3.2% (21)
Folk Metal 11.6% (76)
Viking Metal 5.8% (38)
Pagan Metal 3.1% (20)
Progressive Metal 2% (13)
Industrial Metal 2% (13)
Melodic Death 4.4% (29)
Něco jiného... 3.1% (20)
Metal neposlouchám 2.6% (17)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama