Epica - biografie

24. července 2007 v 19:24 | Nefi

Epica je holandská symphonic metalová kapela, která klade důraz na použití operních prvků a death metalových vokálů, některé pasáže písní jsou v latině.
Na začátku roku 2002 opustil Mark Jansen skupinu After Forever kvůli tvůrčím neshodám a začal pátrat po muzikantech k začlenění do nového hudebního projektu, zpočátku s názvem Sahara Dust. Ke konci 2002 se skupina ucházela o Helenu Michaelsen (z Trail Of Tears) jako jejich frontwoman, ale ta byla krátce poté nahrazena v té době neznámou mezzo-sopranistkou Simone Simons, v tom čase Jansenovou přítelkyní. Sestavu kapely doplnili kytarista Ad Sluijter, bubeník Jeroen Simons, basák Yves Huts a klávesák Coen Janssen. Název si změnili na Epica, což bylo inspirováno albem skupiny Kamelot, Epica.
Epica si pak sestavila sbor (složený ze dvou mužů a šesti žen) a symčcový orchestr (tři housle, dvě violy, dvě čela a kontrabas), aby s nimi mohli hrát. Jejich debutové album, The Phantom Agony, vzniklo v produkci Saschy Paetha (známého jako producenta kapel jako Angra, Rhapsody Of Fire nebo Kamelot), a bylo vydáno v druhé polovině roku 2003.
Jejich druhé album, nazvané Consign to Oblivion, bylo ovlivněno kulturou Mayské civilizace, čehož se dá všimnout například v písních, které obsahují "Úsvit Nového Věku". "Úsvit Nového Věku" odkazuje na systém počítání času u mayských obyvatel, který sahá až k roku 2012, avšak neobsahuje žádné zmínky o tom co se má po tomto roce stát. Consign To Oblivion bylo složeno se soundtrackovým základem, kde byli jako největší inspirace citováni Hans Zimmer a Danny Elfman. Na albu se také objevuje host, v podobě zpěvu Roye Khana (z kapely Kamelot) v písni "Trois Vierges". Epica se také přidala ke Kamelot, jako jejich předkapela na části turné k propagaci desky The Black Halo, ke kterému přispěla Simone svými vokály.
Další album, The Score - An Empic Journey, vyšlo v září 2005 a je to soundtrack k holandskému filmu Joyride, i když se často považuje za jejich třetí album. Podle kytaristy Marka Jansena je album "Typická Epica. Jenom bez zpěvu, bez kytar, bez basy a bez bicích."
V letech 2005 a 2006 se Epica vyadal na své první turné skrz Severní Ameriku, společně s Kamelot. Po turné jejich bubeník, Jeroen Simons, poustil skupinu, kvůli svému přání zabývat se jeho dalšími hudebními aktivitami. V prosinci bylo na jejich oficiálních stránkách zveřejněno jméno Ariën Van Weesenbeeka, jako bubeníka pro jejich nové album.
V září 2007 bude Epica poprvé v historii hlavní kapelou jejich dalšího severoamerického turné, kde bude propagovat své nové letošní album The Divine Conspiracy.

Současné sestava:
Simone Simons
- zpěv
Mark Jansen - kytara a growling
Ad Sluijter - kytara
Yves Huts - baskytara
Coen Janssen - sytetizéry a piano

Web: http://www.epica.nl
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaký styl metalu upřednostňujete?

Heavy Metal 9% (59)
Power Metal 8.4% (55)
Speed Metal 2.7% (18)
Symphonic Metal 8.5% (56)
Gothic Metal 10.4% (68)
Doom Metal 2.4% (16)
Black Metal 14% (92)
Death Metal 6.7% (44)
Thrash Metal 3.2% (21)
Folk Metal 11.6% (76)
Viking Metal 5.8% (38)
Pagan Metal 3.1% (20)
Progressive Metal 2% (13)
Industrial Metal 2% (13)
Melodic Death 4.4% (29)
Něco jiného... 3.1% (20)
Metal neposlouchám 2.6% (17)

Komentáře

1 Sirala Sirala | Web | 18. května 2008 v 21:58 | Reagovat

PLS hlasuj tady

http://lara1995.blog.cz/0805/2-kolo-sonc

pro Simone Simons :)

Díky a sorry za reklamu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama