Červenec 2007

Sonata Arctica - biografie

26. července 2007 v 22:27 | Nefi |  **Sonata Arctica**
Sonata Arctica je finská power metalová skupina z městečka Kemi, založená v roce 1996. Jejich pozdější alba (zejména Unia) jsou často považovány i za součást progressivně metalového žánru.
Kapelu založili Tony Kakko, Jani Liimatainen, Marko Paasikoski, Tommy Portimo a Pentti Peura v Kemi v roce 1996. Původně se jmenovali Tricky Beans, hráli spíše hard rock než power metal, který jim zajisitl slávu. Během jejich rané kariéty nahráli tři dema, které nikdy neposlali žádné nahrávací společnosti - Friend 'till The End, Agre Pamppers a PeaceMaker.
V roce 1997 si skupina změnila jméno na Tricky Means, a od té doby až do roku 1999 byl jejich styl ovlivňován a nakonec se drasticky změnil, velký důraz se začal klást na klávesové melodie, spoléhal se na snadno rozpoznatelné rytmické linie a také se opíral o falsetta a tenorový hlas, ještě k tomu Marko Paasikoski opustil skupinu. Tony prohlásil, že změna soundu byla ovlivněna spřátelenou finskou power metalovou skupinou Stratovarius.
V roce 1999 nahrála kapela demo s názvem FullMoon v Tico Tico Studios v Kemi, což byla jejich úplně první skutečně metalová nahrávka. Kapela sestávala ze zpěváka a klávesáka Tonyho Kakka, kytaristy Janiho Liimatainena, basáka Janneho Kivilahtiho a bubeníka Tommyho Portima. Demo poslal kámoš skupiny Spinefarm Records a brzy následovala nahrávací smlouva, během níž si skupina změnila jméno na Sonata Arctica.
Později v tomtéž roce byl vydán první singl Sonaty Arcticy, s názvem UnOpened. V týdnu, kdy byl singl vydán se dostal do TOP 20 žebříčku prodejnosti a brzy poté už kapela před vydáním svého debutového alba uzavírala smlouvy s nahrávacími společnostmi po celém světě. Debut Ecliptica dorazil na pulty obchodů koncem roku 1999 a album bylo vydáno celosvětově, od specializovaného tisku se dočkalo pobouřené kritiky.
Tony Kakko se poté rozhodl zaměřit se na zpěv a začal hledat pro Sonatu Arcticu nového klávesáka; Mikko Härin (bývalý člen Kenziner) byl nakonec vyzván na tento post.
Na začátku roku 2000 byla Sonata Arctica vybrána, aby podporovala slavnou skupinu Stratovarius na jejich evropském turné. Marko Paasikoski se po turné vrátil do kapely jako hráč na basu v důsledku odchodu Janneho Kivilahtiho.
Od konce roku 2000 do konce 2001 skupina skládala a nahrávala své další album - Silence - , které vyšlo v červnu 2001. Následoválo rozsáhlé turné, které zahrnovlao koncerty v celé Evropě (společně s Gamma Ray) a Japonsku. V roce 2002 udělala Sonata Arctica svůj první nájezd na Ameriku koncerty v Brazílii a Chile. Podle někerých muzikantů ze skupiny to bylo jedno z jejich nejlepších dosavadních turné - další bylo japonské turné v roce 2003. Živé album s názvem Song Of Silence vyšlo ještě tentýž rok (2002) a skládalo se z koncertů z turné v Japonsku.
Na konci roku 2002 odešel od skupiny Mikko Härkin z osobních důvodů. Jejich třetí album - Winterheart's Guild - bylo nahráno s pomocí ostříleného klávesaká Jense Johanssona ze Stratovarius, který nahrál klávesová sóla, zatímco Kakko se postaral o základní melodie. Album vyšlo v roce 2003.
V zápalu hledání nového klávesáka dostala kapela mnoho nabídek a dva z kandidátů byli pozváni na zkoušku. Jelikož si byli dobře vědomi schopností kandidátů, rozhodla se kapela vybrat novéího člena na základě charakteru. Za tímto účelem strávili noc popíjením s každým z uchazečů, aby zjistili, který by nejlépe padl k cahrakteru a mentalitě kapely. Nakonec byl vybrán Henrik Klingenberg a ke skupině se připojil včas na to, aby se účastnil turné, které následovalo po vydání Winterheart's Guild. Většina koncertů na turné bylo vyprodaných.
Začátekm roku 2004 byla kapela vybrána, aby zahájila japonské turné IronMaiden. A k tomu se ještě Tommy Portimo stal otcem; jeho žena porodila v březnu holčičku.
Reckoning Night bylo nahráno za tři měsíce a vydáno bylo v říjnu 2004. Jak singl tak EP k tomuto albu se umístily na vrcholu finské hitparády a udržely se tam více než šest týdnů. Následovalo propagační turné, ale Sonatu Arcitcu pozvali populární Nightwish, aby se připojili k jejich evropskému turné, což byla změna plánů. Koncerty, které následovaly byly hrány pro obecenstvo, které čítalo přes deset tisíc lidí.
Na začátku roku 2005 vyzvali Nightwish Sonatu, aby zahajovali jejich severoamerické turné. Toto turné bylo nakonec zrušeno, ale členové Sonaty Arcticy se stejně rozhodli jet krátké turné, které se skládalo z koncertů v Kanadě a USA.
Skupina pak vydala živé CD a DVD, které nazvali For The Sake Of Revenge, a nahráli ho v Tokiu v únoru 2004 a vydali v roce 2006. Hned na to vydalo Spinefarm Records kompilaci, aby vytřískalo z kapely ještě co nejvíc, protože ti změnili label. Kompilace nese název The End Of This Chapter, a vyšlo v sprnu 2005 v Japonsku a v květnu 2006 v Evropě.
Je také v plánu počítačová hra založená na postavách Sonaty Arcticy a jejich hudbě. Hra se bude jmenovat Winterheart's Guild, jako jejich album. Vyvinou ji Zelian Games a bude to akční RPG stylem někde mezi Fallout a Diablo. Další detaily nebo datum vydání nejsou zatím k dispozici, ale demo bylo ukázáno na Lipské konferenci vidoher v roce 2006, s Henrikem Klindenbergem, jako postavou, za kterou se dalo hrát.
Od prosince 2006 začala kapela nahrávat své pátí album, Unia. Album vyšlo 25. května 2007. První singl, Paid In Full, byl vydán 27. dubna 2007. Zajímavé je, že obal alba Unia obsahuje stěží rozeznatelný obraz lidských vlasů a očí, které se dívají skrz prasklinu na pozadí v pravém dolním rohu. Je to pravděpodobně odkaz na osobu z písně Caleb na tomto albu.
Skupina bude hlavní hvězdou festivalu ProgPower USA VII, v říjnu 2007.
2. března 2007 zveřejnil kytarista Jani Liimatainen na oficiálních stránkách kapely, že nebude hrát na koncertech během finské jarního turné. Je to kvůli faktu, že musí vykonat "občanskou povinnost" pro svou zemi. Jako náhrada za Janiho bude hrát na jarních koncertech Elias Viljanen.

Současné složení:
Tony Kakko
- zpěv a klávesy na albech Ecliptica, Winterheart's Guild a Unia
Jani Liimatainen - kytara
Marko Paasikoski - baskytara
Tommy Portimo - bicí
Henrik Klindenberg - klávesy

Web: http://www.sonataarctica.info

Apocalyptica - biografie

26. července 2007 v 21:01 | Nefi |  **Apocalyptica**
Apocalyptica je finská hudební skupina skládající se ze tří, původně čtyř, klasický trénovaných cellistů a, od roku 2005, bubeníka. Všichni tři muzikanti jsou absolventy Sibeliovy Akademie ve finských Helsinkách.
Apocalyptica byla založena roku 1996, když se čtyři hráči na cello, Eicca Toppinen, Paavo Lötjönen, Max Lilja a Antero Manninen, sešli, aby si zahráli pár coversongů Metallicy v Teatro Heavy Metal klubu. Uprostřed publika byl Kari Hynninen, který pracoval pro nezávislý label Zen Garden Records. Po tom co si poslechl jejich set, s Apocalypticou ihned na místě podepsal smlouvu pro Zen Garden Records.
V roce 1996 vydala Apocalyptica své debutové album Plays Metallica By Four Cellos, které se skládalo výhradně z coververzí songů Metallicy, hrané na cella. V roce 1998 vydala kapela své druhé studiové album, Inquisition Symphony, jehož prodcentem byl Hiili Hiilesma. Inquisiton Symphony znovu obsahovalo coversongy Metallicy, ale také předělávky kapel Faith No More, Sepultura a Pantera. Na toto album se také skupina rozhodla zařadit tři originální písně, které napsal Eicca Toppinen.
Roku 1999 odešel ze skupiny Antero Manninen, kterého nahradil Perttu Kivilaakso. V roce 2000 vyšlo jejich třetí album, Cult, které tentokrát obsahovalo 10 nových písní a jen 3 coververze. V roce 2002 odešel z Apocalypticy i Max Lilja, přidal se ke skupině Hevein a zanechal tak kapelu pouze se třemi členy.
V roce 2003 Apocalyptica vydala své páté album, Reflections, které poprvé sestávalo výhradně z autorských písní. Na Reflections lze slyšet experimentálnější zvuk namísto předchozího akustického stylu jaký je na albech InquisiutionSymphony a Cult. V pěti písních na albu Reflections si zahrál Dave Lombard ze skupiny Slayer na bicí.
Roku 2005 vyšlo Apocalyptice páté studiové album, Apocalyptica, kde hrál na bicí Mikko Sirén, který byl v prosinci téhož roku představen jako oficiální člen kapely. Toto album obsahovalo několik hostujících umělců včetně Villeho Vala z HIM, Lauriho Ylönena a znovu Davea Lombarda.
Apocalyptica právě pracuje na své šesté desce, WorldsCollide, jejíž celosvětové vydání se plánuje na 17. září 2007.

Současné složení:
Eicca Toppinen
-cello
Paavo Lötjönen - cello
Perttu Kivilaakso - cello
Mikko Sirén - bicí

Web: http://www.apocalyptica.com

Tarot - biography

26. července 2007 v 20:27 | Nefi
Tarot je heavy metalová skupina z Finska. Má blízko ke kapele Nightwish (ke kterým se v roce 2002 přidal Marco Hietala). Jsou známí hlavně svou písní Wings Of Darkness z roku 1986, z alba Spell Of Iron. Skupina nikdy nebyla moc slavná, ale nový úspěch získala v posledních letech, kdy se Marco přidal k Nightwish. Za svou historii vydali celkem 8 alb: Spell Of Iron (1986), Follow Me Into Madness (1988), To Live Forever (1993), To live Again (živé CD, 1994), Stigmata (1995), For The Glory Of Nothing (1998), Suffer Our Pleasures (2003), Crows Fly Black (2006).

Současná sestava:
Marco Hietala -
baskytara, zpěv
Zachary Hietala - kytara
Janne Tolsa - klávesy
Pecu Cinnari - bicí
Tommi "Tuple" Salmela - samplery, doprovodné vokály

Web: http://www.wingsofdarkness.net

Kotiteollisuus - biografie

26. července 2007 v 19:42 | Nefi |  **Kotiteollisuus**
Kotiteollisuus (v překladu "domácí průmysl") je finská hardrock/metalová skupina, která byla založena v roce 1991 ve městě Lappeenranta. Skupina vydala svou první demo nahrávku v roce 1993 ještě pod jménem Hullu Ukko Ja Kotiteollisuus (Bláznivý starý chlápek a domácí průmysl). Zkrácený název a nynější sestava kapely funguje od roku 1997.
O Kotiteollisuus se tvrdí, že kombinují "zuřivý heavy metal s finskou mrzutostí". Věci, kterých se dotýkají ve svých písních jsou kupříkladu stav národu, náboženství a lidstvo obecně. Členové kapely se stali známí kvůli své výřečnosti při rozhovorech a koncertech. Obzvláště kytarista-zpěvák Jouni Hynynen je znám pro své urážky a komentáře publiku při živých koncertech.
Kotiteollisuus jsou nepochybně jedna z nejznámějších metalových kapel ve Finsku, jedna z jejich desek je platinová a několik zlatých a vyhráli také hudební cenu Emma v letech 2003 a 2005 za nejlepší metalovou nahrávku (Helvetistä itään) a nejlepší DVD (Neljän tunnin urakka).
Kapela vydala 8. listopadu 2006 své osmé album Iankaikkinen.

Současné složení:
Jouni Hynynen
- kytara, zpěv
Janne Hongisto - baskytara
Jari Sinkkonen - bicí

Web: http://www.kotiteollisuus.com

Korpiklaani - biografie

26. července 2007 v 3:32 | Nefi |  **Korpiklaani**
Korpiklaani (ve finštině Lesní klan) je folk metalová kapela z Finska. Korpiklaani je nový název skupiny předtím známé pod jménem Shaman, kteoru založil Jonne Järvelä, jenž stále zůstává vedoucí osobností Korpiklaani. Na rozdíl od Shaman, který nahrával písně v originálním jazyku Sami, Korpiklaani nahrávají hlavně v angličtině, ale i ve finštině. Hudební styl se více blíží obecnému folk/thrash metalu.
Hudba Korpiklaani zasahuje od houslovo-kytarových písní přes finského boha kvašených nápojů Pellonpenkko ke typicky trolskému metalu "Wooden Pints" a k "Crows Bring The Spring"
Párkrát spolu spolupracovali Korpiklaani a Finntroll, když jim Järvelá poskytl tradiční ztvárnění písně jazyku Sami pro titulní skladbu jejich alba Jaktens Tid.
Na kontě mají čtyři alba, a to Spirit Of The Forest (2003), Voice Of Wilderness (2005), Tales Along This Road (2006) a Tervaksanto (2007)

Současné složení:
Jonne Järvelä -
kytara, zpěv
Kalle "Cane" Savijärvi - kytara
Jarkko Aaltonen - baskytara
Jaakko "Hittavainen" Lemmetty - housle
Juho "JuhoKusti" Kauppinen - akordeon
Matti "Matson"Johansson - bicí

Web: http://www.korpiklaani.com

In Extremo - biography

26. července 2007 v 2:54 | Nefi
In Extremo (laitnsky "na konci" nebo "v extrému") je německá folk metalová skupina. Kombinují metal s tradičními středověkými písněmi, klasické rock/metalové nástroje doplňují o historické nástroje (jako dudy, harfa, kolovrátek nebo šalmaj).
In Extremo (zkráceně InEx nebo jen IX) začali jako dva projekty: bezejmenná čistě středověká kapela a rocková skupina. Stali se známými v časech kdy se často objevovali na středověkých slavnostech, kde prezentovali své akustické kousky. Během nahrávání v období roku 1995, založil Michael Rhein (alias Das Letzte Einhorn = "Poslední jednorožec") projekt s názvem In Extremo.
Původní členové středověké skupiny byli Das Letzte Einhorn, Flex Der Biegsame, Conny Fuchs (který opustil skupinu před oficiálním datem vydání) a Sen Pusterbalg (který byl nahrazen po oficiálním vydání alba Yellow Pfeifferem). Rocková skupina se původně skládala z Thomase Der Münzera, Der Morgensterna a Die Luttera.
Stoupající počet návštěvníků a vůbec všeobecná popularita ponoukla In Extremo v roce 1995 k tomu, aby začali skupinu, kde se budou kombinovat dudy s rockovými kytarami. A tak se stali rockovou kapelou s moderními nástroji jako je bicí sada, elektrická basa nebo kytara spolu ještě s akustickými prvky.
V srpnu roku 1996 začali pracovat na svém prvním albu, které už obsahovalo 2 písně nového rockového projektu. Protože album nemělo oficiální název, stalo se známým jako "In Extremo Gold" kvůli zlatému obalu. V únoru 1997 se album stejně jako singl "Der Galgen" ve všech středověkých obchodech beznadějně vyprodalo.
In Extremo hráli samostatně jako středověká a rocková kapela do 29. března roku 1997, kdy hráli sůvj úplně první rockový koncert. Od těch dob považují toto datum jako datum svého založení. Projekty byly oficiálně sloučeny 11. ledna 1998. V dubnu 1998 pak In Extremo hráli první "téměř obsazený" koncert na hradu Rabstein v Brandenburgu.
Skrz roky se jejich hudba stávala stále tvrdší, zatímco přicházel i stále větší komerční úspěch. Klasické nástroje - dudy, šalmaje, a loutny - však stále hrají výnzamnou roli. Kapela je rovněž známá pro pyrotechnickou show během koncertu.
První album, které upoutalo pozornost bylo Verehrt Und Angespien. Dosáhlo tehdy úžasného 11. místa v Německém žebříčku alb. Následující album, Sünder Ohne Zügel dosáhlo 10. místa.
Kapela zaznamenala velký úspěch s albem 7. v německých hitparádách se umístilo na 3. místě. Video k singlu Küss mich bylo často pouštěno na německém hudebním kanálu. Singly dosáhly v žebříčcích také úctyhodných příček.
Osmé album, Mein Rasend Herz dosáhlo v roce 2005 třetího místa v žebříčku alb. Z alba vyšly tři singly: Nur Ihr Allein 17.května 2005, Horizont 12. srpna 2005 a 3. února 2006 Liam (German). 10. února 2006 vyšlo druhé živé CD/DVD Raue Spree, které se v hitparádě umístilo na 4. místě. K tomu ještě album 7 a DVD Raue Spree získaly na počátku roku 2007 zlatý status.

Aktuální sestava:
Das Letzte Einhorn (Michael Robert Rhein) -
zpěv
Der Lange (Sebastian Oliver Lange) - kytara
Die Lutter (Kay Lutter) - baskytara
Der Morgenstern (Reiner Morgenstern) - bicí
Dr. Pymonte (André Strugala)
Flex der Biegsame (Marco Ernst-Felix Zorzytzky)
- dudy
Yellow Pfeiffer (Boris Pfeiffer) - dudy

Web: http://www.inextremo.de

Epica - biografie

24. července 2007 v 19:24 | Nefi

Epica je holandská symphonic metalová kapela, která klade důraz na použití operních prvků a death metalových vokálů, některé pasáže písní jsou v latině.
Na začátku roku 2002 opustil Mark Jansen skupinu After Forever kvůli tvůrčím neshodám a začal pátrat po muzikantech k začlenění do nového hudebního projektu, zpočátku s názvem Sahara Dust. Ke konci 2002 se skupina ucházela o Helenu Michaelsen (z Trail Of Tears) jako jejich frontwoman, ale ta byla krátce poté nahrazena v té době neznámou mezzo-sopranistkou Simone Simons, v tom čase Jansenovou přítelkyní. Sestavu kapely doplnili kytarista Ad Sluijter, bubeník Jeroen Simons, basák Yves Huts a klávesák Coen Janssen. Název si změnili na Epica, což bylo inspirováno albem skupiny Kamelot, Epica.
Epica si pak sestavila sbor (složený ze dvou mužů a šesti žen) a symčcový orchestr (tři housle, dvě violy, dvě čela a kontrabas), aby s nimi mohli hrát. Jejich debutové album, The Phantom Agony, vzniklo v produkci Saschy Paetha (známého jako producenta kapel jako Angra, Rhapsody Of Fire nebo Kamelot), a bylo vydáno v druhé polovině roku 2003.
Jejich druhé album, nazvané Consign to Oblivion, bylo ovlivněno kulturou Mayské civilizace, čehož se dá všimnout například v písních, které obsahují "Úsvit Nového Věku". "Úsvit Nového Věku" odkazuje na systém počítání času u mayských obyvatel, který sahá až k roku 2012, avšak neobsahuje žádné zmínky o tom co se má po tomto roce stát. Consign To Oblivion bylo složeno se soundtrackovým základem, kde byli jako největší inspirace citováni Hans Zimmer a Danny Elfman. Na albu se také objevuje host, v podobě zpěvu Roye Khana (z kapely Kamelot) v písni "Trois Vierges". Epica se také přidala ke Kamelot, jako jejich předkapela na části turné k propagaci desky The Black Halo, ke kterému přispěla Simone svými vokály.
Další album, The Score - An Empic Journey, vyšlo v září 2005 a je to soundtrack k holandskému filmu Joyride, i když se často považuje za jejich třetí album. Podle kytaristy Marka Jansena je album "Typická Epica. Jenom bez zpěvu, bez kytar, bez basy a bez bicích."
V letech 2005 a 2006 se Epica vyadal na své první turné skrz Severní Ameriku, společně s Kamelot. Po turné jejich bubeník, Jeroen Simons, poustil skupinu, kvůli svému přání zabývat se jeho dalšími hudebními aktivitami. V prosinci bylo na jejich oficiálních stránkách zveřejněno jméno Ariën Van Weesenbeeka, jako bubeníka pro jejich nové album.
V září 2007 bude Epica poprvé v historii hlavní kapelou jejich dalšího severoamerického turné, kde bude propagovat své nové letošní album The Divine Conspiracy.

Současné sestava:
Simone Simons
- zpěv
Mark Jansen - kytara a growling
Ad Sluijter - kytara
Yves Huts - baskytara
Coen Janssen - sytetizéry a piano

Web: http://www.epica.nl

Nightwish - Beauty & The Beast

12. července 2007 v 21:42 | Nefi
Tab na kytaru:
BAND- NIGHTWISH
ALBUM- ANGELS FALL FIRST
SONG- BEAUTY AND THE BEAST (PLEASE RATE)
TABBED BY EMPPU_JR.

0:07
E|--------------------------------------------------------||
B|--------------------------------------------------------||
G|-5-7-----5-7----5-7----5-7--------8-5-------8-7---------||
D|-5-7-2---5-7-2--5-7-2--5-7-5------8-5-5-----8-7-5-------||
A|-3-5-2---3-5-2--3-5-2--3-5-5------6-3-5-----6-3-5-------||
E|-----0-------0------0------33.....----33....----3-------||

E|--------------------------------------------------------||
B|--------------------------------------------------------||
G|-------------------------------------------------5-7----||
D|-------------------------------------------------5-7-5--||
A|-------------------------------------------------3-5-5--||
E|-7-5-3-0-2-3-5---7-5---8-7-5-3-2-0-7-5-3-0-2-3-5-----3--||

E|--------------------------------------------------------||
B|--------------------------------------------------------||
G|--------------------------------------------------------||
D|--------------------------------------------------------||
A|--------------------------------------------------------||
E|-7-5-3-0-2-3-5---7-5---8-7-5-3-2-0-7-5-3-0-2-3-5--------||

E|---------------------------------------------------------------------||
B|---------------------------------------------------------------------||
G|-------------Start getting faster and faster, then slow down---------||
D|-5-7-8-10-8-10-8-10-8-10-8-10-8-10-8-10-8-10-8-10-8-10-8-10-8-10-----||
A|-3-5-6--8-6--8-6--8-6--8-6--8-6--8-6--8-6--8-6--8-6--8-6--8-6--8-8---||
E|-----------------------------------------------------------------6---||

1:15
E|--------------------------------------------------------||
B|--------------------------------------------------------||
G|---------7/5------------7-5-----------------------------||
D|-7-3-5-5-7/5------7-3-5-7-5-----------------------------||
A|-7-3-5-5-5/3------7-3-5-5-3-----------------------------||
E|-5-1-3-3----------5-1-3---------------------------------||

1:30
E|--------------------------------------------------------||
B|--------------------------------------------------------||
G|-------------------------------------7------------------||
D|-7-7-7---------3-3-3-------5-5-5-5-5-7------------------||
A|-7-7-7-5-3-2-0-3-3-3-5-3-0-5-5-5-5-5-5-5-7-7-7-5-7-7-7--||
E|-5-5-5---------1-1-1-------3-3-3-3-3--------------------||

E|--------------------------------------------------------||
B|--------------------------------------------------------||
G|-------------------------------------7------5-----------||
D|-7-7-7---------3-3-3-------5-5-5-5-5-7-Ring-5Ring-------||
A|-7-7-7-5-3-2-0-3-3-3-5-3-0-5-5-5-5-5-5------3-----------||
E|-5-5-5---------1-1-1-------3-3-3-3-3--------------------||

1:48
E|--------------------------------------------------------||
B|--------------------------------------------------------||
G|----7-----5---------------------------------------------||
D|-7--7--3--5--5-5-5-5------------2 TIMES-----------------||
A|-7--5--3--3--5-5-5-5------------------------------------||
E|-5-----1-----3-3-3-3------------------------------------||

2:05
E|--------------------------------------------------------||
B|--------------------------------------------------------||
G|-------------------------------------7------------------||
D|-7-7-7---------3-3-3-------5-5-5-5-5-7------------------||
A|-7-7-7-5-3-2-0-3-3-3-5-3-0-5-5-5-5-5-5-5-7-7-7-5-7-7-7--||
E|-5-5-5---------1-1-1-------3-3-3-3-3--------------------||

E|--------------------------------------------------------||
B|--------------------------------------------------------||
G|-------------------------------------7------5-----------||
D|-7-7-7---------3-3-3-------5-5-5-5-5-7-Ring-5Ring-------||
A|-7-7-7-5-3-2-0-3-3-3-5-3-0-5-5-5-5-5-5------3-----------||
E|-5-5-5---------1-1-1-------3-3-3-3-3--------------------||

2:21
E|--------------------------------------------------------||
B|--------------------------------------------------------||
G|----7-----5---------------------------------------------||
D|-7--7--3--5--5-5-5-5----------------------2 TIMES-------||
A|-7--5--3--3--5-5-5-5------------------------------------||
E|-5-----1-----3-3-3-3------------------------------------||

About midway through the guys little growl thing, the guitar comes in.

2:46
E|--------------------------------------------------------||
B|--------------------------------------------------------||
G|--------------------------------------------------------||
D|-8-10-8-10-8-10-8-10------------------------------------||
A|-6--8-6--8-6--8-6-8--8----------------------------------||
E|---------------------6----------------------------------||


3:11
E|-----------------------------11------------------14-13-------||
B|--------------------11--13------14--14\13-14/16--------16-14-||
G|--13^--13~--12\10-10--10---10--------------------------------||
D|-------------------------------------------------------------||
A|-------------------------------------------------------------||
E|-------------------------------------------------------------||

E|------------------------------11-----------------14-13---------||
B|--------------------11---13------14--14\13-14/16--------16-14--||
G|-11~-11h13-11-10--10---10---10---------------------------------||
D|---------------------------------------------------------------||
A|---------------------------------------------------------------||
E|---------------------------------------------------------------||
E|--------------------------------------------------------||
B|--------------------------------------------------------||
G|---13= ---15\13= ---------------------------------------||
D|--------------------------------------------------------||
A|--------------------------------------------------------||
E|--------------------------------------------------------||


3:32
E|--------------------------------------------------------||
B|--------------------------------------------------------||
G|-----3-------5-3-5---------3-------5-3-5----------------||
D|-5-3-3-5-5-3-5-3-5-5---5-3-3-5-5-3-5-3-5-5-4-2----------||
A|-5-3-1-5-5-3-3-1/3-5---5-3-1-5-5-3-3-1/3-5-4-2----------||
E|-3-1---3-3-1-------3---3-1---3-3-1-------3-2-0----------||

(29 ¼)
4:29
E|--------------------------------------------------------||
B|--------------------------------------------------------||
G|--------5-2--------5-2-------5-2--------5-2-------------||
D|-2------5-2-2------5-2-2-----5-2-2------5-2-------------||
A|-2------3-0-2------3-0-2-----3-0-2------3-0-------------||
E|-00.....----00....-----00....----0...-------------------||

4:50
E|--------------------------------------------------------||
B|--------------------------------------------------------||
G|--------------------------------------------------------||
D|---3------3-2---3-------------2-------------------------||
A|------------------------------2-------------------------||
E|-1---1--1-----1---1----12/----0-------------------------||

E|--------------------------------------------------------||
B|--------------------------------------------------------||
G|-----------------------------------9~~~~~---------------||
D|---3------3-2---3--------------2------------------------||
A|-------------------------------2------------------------||
E|-1---1--1-----1---1-----12/----0------------------------||

5:11
E|----------------------------------------------------||
B|----------------------------------------------------||
G|--------5-2----------------------5-2-------5-2------||
D|-2------5-2-2--------------2-----5-2-2-----5-2------||
A|-2------3-0-2--------------2-----3-0-2-----3-0------||
E|-00.....----00....-1/12\1- 0....-----0....----33....||

5:31
E|--------------------------------------------------------------||
B|--------------------------------------------------------------||
G|3-5----------3-5----------3-5----------3-5----5-3----3-5------||
D|3-55---3-5---3-55---3-5---3-55---3-5---3-55---5-3-5--3-55-----||
A|1/35---3-5---1/35---3-5---1/35---3-5---1/35---3-1-5--1/35-----||
E|---33..1-33..---33..1-33..---33..1-33..---33..----33..--33..--||

Nový vzhled

6. července 2007 v 0:08 | Nefi |  Other
No tak jsme se dočkali novýho vzhledu, ráda bych věděla, jak se vám líbí, tak pište do komentů jeslti se vám třeba víc líbil ten bílej co tady byl předtím... A co říkáte na logo?