Dimmu Borgir - info

25. března 2007 v 16:23 | Nefi |  **Dimmu Borgir**
Dimmu Borgir je black metalová skupina z Norska. "Dimmu Borgir" znamená v islandštině Temné Hrady nebo Temné Pevnosti. Název samotný je pak odvozen od vulkanických pramenů na Islandu s názvem "The Dimmuborgir".
Dimmu Borgir původně založili jako black metalovou skupinu Shagrath, Silenoz a Tjodalv. Skupina vydala první EP s názvem Inn I Evighetens Mørke (1994), což by se dalo přeložit jako "Do Temntoy Věčnosti". Tato krátká EP byla vyprodána během několika týdnů a skupina pokračovala s plnohodnotným albem For All Tid (1994). Album obsahovalo i hudební dar v podobě členů Dødheimsgard a Ved Buens Ende. Zajímavé bylo, že jim stačilo tak málo členů - Shagrath hrál na bicí, Tjodalv na kytaru a Silenoz se chopil vokálů. Tato sestava se změnila před vydáním alba Stormblåst (1996). Albu se dostalo chvály od mnoha blackmetalových fanoušků, a je často považováno za zlatý hřeb kairéry Dimmu Borgir. Je to také poslední album s texty výhradně v Norštině.
Po albu Stormblåst zaznamenala kariéra skupiny ostrou změnu. Klávesák Stian Aarstad opustil skupinu kvůli povinnosti sloužit v norské armádě, takže nebyl schopný podílet se na nahrávání Devil's Path (1996). Toto období poznamenal také odchod basáka Brynjarda Tristana a příchod Nagashe. Stian Aarstad se vrátil na nahrání Enthrone Darkness Triumphant (1997). V době truné na podporu desky měl ale problémy s chozením na zkoušky a s daty turné, takže byl z kapely vyhozen. Enthrone Darkness Triumphant byl pro kapelu velkým úspěchem a byla to jejich první nahrávka u německé společnosti Nuclear Blast. Bylo nahráno v Abyss Studios, které vlastní frontman skupiny Hypocrisy, Peter Tägtgren.
Po turné s albem Enthrone Darkness Triumphant se ke kapele přidali noví členové - Mustis na klávesy a Astennu na druhou kytaru, takže se Shagrath mohl soustředit na zpěv.
Další alba skupiny, Spiritual Black Dimensions (1999) a Puritanical Euphoric Misanthropia (1999) byly obě ve znamení úspěchu u hudebních kritiků. Někeří fanoušci nařkli kapelu z "vyprodání" kvůli masovým počtům fanouškům, které koncerty s těmito alby dosáhly.
Navzdory tomu, že mohli předvést následující album na MTV2a FuseTV, kapela prohlásila, že není "komerčně orientovaná" a chce pouze šířit svůj odkaz k co nejvíce fanouškům. V roce 2003 vydli Dimmu Borgir monumentální album s názvem Death Cult Armageddon. Některé části alba byli nahrány s Pražským Filharmonickým Orchestrem aby zvětšili efekt klasických aranží, které vždy rozšiřovaly jejich styl.
V roce 2005 kapela dokončila převydání alba Stromblåst, kde se objevil i Hellhammer z Mayhemu jako bubeník.
Silenoz na oficiálním webu skupiny prozradil, že jejich nové album In Sorte Diaboli je namixováno a připraveno na mastering. Podle bulletinu, který poslali Dommu Borgir na MySpace by mělo být album vydáno 24.dubna 2007! Grafika alba byla vydána už 14.února 2007. na promo stránce alba.

Současné složení:
Shagrath (Stian Thoresen) - zpěv
Silenoz (Sven Atle Kopperud) - kytara
Mustis (Øyvind Mustaparta) - klávesy
ICS Vortex (Simen Hestnæs) - baskytara, zpěv
Galder (Thomas Rune Andersen) - kytara

Web: http://www.dimmu-borgir.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaký styl metalu upřednostňujete?

Heavy Metal 9% (59)
Power Metal 8.4% (55)
Speed Metal 2.7% (18)
Symphonic Metal 8.5% (56)
Gothic Metal 10.4% (68)
Doom Metal 2.4% (16)
Black Metal 14% (92)
Death Metal 6.7% (44)
Thrash Metal 3.2% (21)
Folk Metal 11.6% (76)
Viking Metal 5.8% (38)
Pagan Metal 3.1% (20)
Progressive Metal 2% (13)
Industrial Metal 2% (13)
Melodic Death 4.4% (29)
Něco jiného... 3.1% (20)
Metal neposlouchám 2.6% (17)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama