Březen 2007

Finntroll - info

29. března 2007 v 12:54 | Nefi |  **Finntroll**
Tahle finská kapela hraje folk metal. Kombinují black metal s finskou polkou, zvanou humppa. Ačkoli jsou z Finska, jejich texty jsou ve Švédštině, protože ta zní "zatraceně trollsky".
Finntroll založili v roce 1997 Teemu "Somnium" Raimoranta, kytarista Impaled Nazarene a Jan "Kalta" Jämsen. Jejich třetí demo, Rivfader, bylo nahráno o rok později, v roce 1998. Po jeho nahrání,se ke skupině přidali ostatní členové - Samu Ruotsalainen (z Barathrum, Shape of Despair a Raptutre), Samuli Ponsimaa, Henri Sorvali (z Moonsorrow) a Sami Uusitalo. Skupina zaujala nahrávací společnost Spinefarm Records, uzavřeli kontrakt, a výsledkem bylo album Midnattens Widunder (v překladu Nestvůrnost Půlnoci) v roce 1999.
Dalším krokem bylo pro Finntroll album Jaktens Tid (Čas Lovu), které bylo vydáno v roce 2001. Tímhle albem se pokusili dosáhnout 20.příčky ve finské hitparádě alb, což předčilo očekávání skupiny stejně tak jako vydavatelství. Následující vlna popularity upoutala pozornost Century Media, kteří začali Finntroll propagovat ve zbytku světa. Následující léto skupina poprvé hrála na letních festivalech ve Finsku a ostatních zemích.
Rok po vydání alba Jaktens Tid se ukázal pro Finntroll jako nešťastný: nějaké turné musely být zrušeny a následkem svých problémů musel kapelu opustit zpěvák Jämsen, kvůli tomu, že mu lékaři našli na hlasivkách nádor, který se nedal lékařsky odstranit; kariéru ukončil po vydání alba Visor Om Slutet (Písně o Konci).
Album bylo nahráno na začátku ledna 2003 v lesním srubu nedaleko Helsinek. Byl to "akustický experiment", kde Jämsen a nový zpěvák Tapio Wilska (ze Sethian a Lyijykomppania) spolu sdíleli některé vokální party. Album bylo vydáno jako středně-cenové a dosáhlo prvního místa ve Finské hitparádě po několik týdnů.
Krátce po vydání Visor Om Slutet, zemřel Raimoranta po pádu z mostu v Helsinkách následkem toho, že vypil moc alkoholu, alespoň podle oficiální verze. Dva lidé, kteří s ním byli tu noc prozradili v rozhovoru, že z mostu skočil, tedy spáchal sebevraždu. Finntroll se po smrti jednoho z jejich zakládajících členů nerozpadli, naopak se rozhodli jít dál a jeli dvoutýdenní turné po Evropě, podporováni skupinou Katatonia. Kytarista Mikael Karlbom byl přijat jako náhrada za Raimoranta.
V roce 2004 vydala skupina EP Trollhammaren (Trolí Kladivo) a album s názvem Nattfödd (Zrozen v noci).
29. ledna 2006 byl Tapio Wilska, zpěvák od roku 2003, z kapely vyhozen. V prohlášení publikovaném na webu skupiny, Wilska řekl, že by si rád nechal důvod pro svůj vyhazov pro sebe.
Nové album Ur Jordens Djup mělo být vydáno v březnu 2006.

Současné složení:
Mathias "Vreth" Lillmåns -
zpěv
Samuli "Skrymer" Ponsimaa - kytara
Mikael "Routa" Karlbom - kytara
Sami "Tundra" Uusitalo - baskytara
Samu "Beast Dominator" Ruotsalainen - bicí
Henri "Trollhorn" Sorvali - klávesy

On-line obchody

28. března 2007 v 23:28 | Nefi
Tady pár internetovejch obchodů, na který byste se měli podívat :)PROROCKHOP - fšechno pro rock, metal a punk!

gothic shop

kovové doplňky

abtulip.com - Internetový obchod bot s ocelovou špičkou (Steel, Dr. Martens, Bustagrip, ...)

http://www.gothic-habitus.org/ - gothic/fetish oděvy by Ravena

Dimmu Borgir - info

25. března 2007 v 16:23 | Nefi |  **Dimmu Borgir**
Dimmu Borgir je black metalová skupina z Norska. "Dimmu Borgir" znamená v islandštině Temné Hrady nebo Temné Pevnosti. Název samotný je pak odvozen od vulkanických pramenů na Islandu s názvem "The Dimmuborgir".
Dimmu Borgir původně založili jako black metalovou skupinu Shagrath, Silenoz a Tjodalv. Skupina vydala první EP s názvem Inn I Evighetens Mørke (1994), což by se dalo přeložit jako "Do Temntoy Věčnosti". Tato krátká EP byla vyprodána během několika týdnů a skupina pokračovala s plnohodnotným albem For All Tid (1994). Album obsahovalo i hudební dar v podobě členů Dødheimsgard a Ved Buens Ende. Zajímavé bylo, že jim stačilo tak málo členů - Shagrath hrál na bicí, Tjodalv na kytaru a Silenoz se chopil vokálů. Tato sestava se změnila před vydáním alba Stormblåst (1996). Albu se dostalo chvály od mnoha blackmetalových fanoušků, a je často považováno za zlatý hřeb kairéry Dimmu Borgir. Je to také poslední album s texty výhradně v Norštině.
Po albu Stormblåst zaznamenala kariéra skupiny ostrou změnu. Klávesák Stian Aarstad opustil skupinu kvůli povinnosti sloužit v norské armádě, takže nebyl schopný podílet se na nahrávání Devil's Path (1996). Toto období poznamenal také odchod basáka Brynjarda Tristana a příchod Nagashe. Stian Aarstad se vrátil na nahrání Enthrone Darkness Triumphant (1997). V době truné na podporu desky měl ale problémy s chozením na zkoušky a s daty turné, takže byl z kapely vyhozen. Enthrone Darkness Triumphant byl pro kapelu velkým úspěchem a byla to jejich první nahrávka u německé společnosti Nuclear Blast. Bylo nahráno v Abyss Studios, které vlastní frontman skupiny Hypocrisy, Peter Tägtgren.
Po turné s albem Enthrone Darkness Triumphant se ke kapele přidali noví členové - Mustis na klávesy a Astennu na druhou kytaru, takže se Shagrath mohl soustředit na zpěv.
Další alba skupiny, Spiritual Black Dimensions (1999) a Puritanical Euphoric Misanthropia (1999) byly obě ve znamení úspěchu u hudebních kritiků. Někeří fanoušci nařkli kapelu z "vyprodání" kvůli masovým počtům fanouškům, které koncerty s těmito alby dosáhly.
Navzdory tomu, že mohli předvést následující album na MTV2a FuseTV, kapela prohlásila, že není "komerčně orientovaná" a chce pouze šířit svůj odkaz k co nejvíce fanouškům. V roce 2003 vydli Dimmu Borgir monumentální album s názvem Death Cult Armageddon. Některé části alba byli nahrány s Pražským Filharmonickým Orchestrem aby zvětšili efekt klasických aranží, které vždy rozšiřovaly jejich styl.
V roce 2005 kapela dokončila převydání alba Stromblåst, kde se objevil i Hellhammer z Mayhemu jako bubeník.
Silenoz na oficiálním webu skupiny prozradil, že jejich nové album In Sorte Diaboli je namixováno a připraveno na mastering. Podle bulletinu, který poslali Dommu Borgir na MySpace by mělo být album vydáno 24.dubna 2007! Grafika alba byla vydána už 14.února 2007. na promo stránce alba.

Současné složení:
Shagrath (Stian Thoresen) - zpěv
Silenoz (Sven Atle Kopperud) - kytara
Mustis (Øyvind Mustaparta) - klávesy
ICS Vortex (Simen Hestnæs) - baskytara, zpěv
Galder (Thomas Rune Andersen) - kytara

Web: http://www.dimmu-borgir.com

Stratovarius - info o kapele

24. března 2007 v 15:03 | Nefi |  **Stratovarius**
Tahle skupina pochází z Finska a hrají power metal.
Stratovarius byli založeni v roce 1984 pod názvem Black Water. Kapela prošla řadou osobních i hudebních změn než našla svůj vlastní styl. Zakládajícími členy byli Tuomo Lasssila, Staffan Stråhlman a John Vihervä. V roce 1985 přišel do skupiny Timo Tolkki, který nahradil kytaristu Stråhlmana a kapela si začala říkat Stratovarius (spojení slov Stratocaster a Stradivarius). Tolkki se stal vedoucí osobností skupiny a vzal na sebe skoro všechno psaní písní. Do skupiny nevnesl jen silné rockové vlivy, ale také neo-klasikální nádech. Skupina rozeslala různým nahrávacím společnostem demo, až uspěli u CBS Finland. V roce 1989 vydali debutové album Fright Night následované dvěma singly.
Poté skupina prošla několika změnami a vydali u Blueluight Records album Stratovarius II, které bylo později převydáno jako Twilight Time (1992). V roce 1994 vydali své třetí album Dreamspace, na kterém se podílel nový basák Jari Kaunualinen, který se ke skupině přidal když už bylo nahraných 70% všech materiálů. Tolkki se rozhodl přestat zpívat a tak si na plný úvazek najali Tima Kotipelta. Vydání alba Fourth Dimension v roce 1995 bylo pro kapelu velkým úspěchem, ale vnitřní změny, zejména ve stylu hudby donutily k odchodu dlouholetého bubeníka Tuoma Lassily a klávesáka Antti Ikonena. Přidali se k nim dva nefinští členové: švédský klávesák Jens Johansson z Yngwie Malmsteen; a německý bubeník Jörg Michael. S vydáním pátého alba Episode, si Stratovarius konečně našli svůj styl a měli silnou, různorodou sestavu. Episode byl velký projekt, ve kterém se objevil i sbor a strunný orchestr. Byl to jejich další obrovský úspěch a mnoho power metalových fanoušků považuje toto album za jejich nejlepší.
Tahle partička vydala za tři roky tři poměrně úspěšná alba: Visions v roce 1997, Destiny v r. 1999 a roku 200 Infinite. S každým albem rostla jejich sláva a rozšiřoval se tábor fanoušků, začali dobývat i silnější publikum mimo Skandinávii, zejména v Japonsku.
V roce 2003 kapela vydala dosud nejepičtější projekt, soubor dvou alb s názvem Elements. S těmito alby dosáhli vrcholu svého progresivního a symfonického stylu power metalu. První album, Elements Pt.1 bylo vydáno na počátku 2003, následováno světoivým turné. Elements Pt.1 bylo následováno Elements Pt.2 vydaným ten samý rok u Nuclear Blast records.
Na sklonku roku 2003 se kapela octla na mizině, když odešli Timo Kotipelto a Jörg Michael po nejasně vylíčeném konfliktu. Tolkki najal novou zpěvačku, Katriinu "Miss K" Viialu a Anderse Johanssona z Hammerfall přechodně jako bubeníka. Zbytek roku 2004 znamenal prakticky odmlčení skupiny.
Timo Tolkki, ketrý publikoval nějaké zvláštní poznámky na webu kapely, byl hospitalizován a vyléčen z psychické nemoci, kterou trpěl. V lednu 2005 bylo oznámeno, že se Stratovarius opět shledali v bývalém složení. V červnu 2005 Tokki oznámil, že kvůli osobním problémům z kapely odchází basák Jari Kainulainen.Zatím ho nahradil Lauri Porra.
V září 2005 vydali Stratovarius po sobě pojmenované album Stratovarius. V tuto dobu začali Stratovarius světové turné, které začínalo v Argentině a zahrnovalo Severní Ameriku, kde v USA a Kanadě kapela koncertovala poprvé za svou kariéru.Turné zahrnovalo i Evropu a japonská města. Skupina se chystá vydat na začátku roku 2008 nové album (zatím pod označením R....R.....), pro které bylo napsáno jedenáct písní. Timo Tolkki se nechal slyšet, že bude vydáno před "masivním světovým turné".

Aktuální složení:
Timo Kotipelto - zpěv
Jens Johansson - klávesy, piano
Timo Tolkki - kytara
Lauri Porra - baskytara
Jörg Michael - bicí

Info o skupině - Therion

24. března 2007 v 0:54 | Nefi
Therion je švédská symphonic metalová skupina. Její jméno pochází z řeckého slova therion, což znamená zvíře, ve vzathu ke "zvířeti" z jedné z biblických knih. Ačkoliv jméno skupiny samo o sobě vlastně pochází z alba skupiny Celtic Frost, To Mega Therion.
Kapelu založil Christopher Johnsson v roce 1987. Začínali jako death metalová skupina, později začali kombinovat orchestrální elementy s jejich metalovou muzikou, kde měli důležitou úlohu sbor a klasičtí hudebníci, nejenom jako přídavek, ale také jako základní část skladeb.
Téma jejich hudby pramení z různých mýtů a je založeno na konceptu od okultismu, magie až po staré tradice a písemnosti. Většinu textů píše Thomas Karlsson, hlava a zakladatel magického řádu Rudého Draka, kterého je členem.
Skupina zaznamenala během svého vývoje mnoho změn a zvratů. Na svém kontě mají mnoho alb - Of Darknes.. (1991), Beyond Sanctorum (1992), Symphony Masses: Ho Drakon Ho Megas (1993), Lepaca Kliffoth (1995), Theli (1996), A'arab Zaraq - Lucid Dreaming (1997), Vovin (1998), Crowning Of Atlantis (1999), Deggial (2000), Secret Of The Runes (2001), Live In Midgård (2002)-živé album, Sirius B (2004), Lemuria (2004) a Gothic Kabbalah (2007)
Aktuální složení:
Christofer Johnsson -
kytara, klávesy, předtím zpěv
Kristian Niemann - kytara
Johan Niemann - baskytara
Petter Karlsson - bicí

Web: http://www.megatherion.com

Info o kapele

24. března 2007 v 0:16 **Battlelore**
Battlelore pocházejí z Finského města Lappeenranta. Jejich styl si bere prvky z gothic metalu, power metalu, death metalu a jsou zde i jisté industriální elementy. Všechny jejich texty se točí kolem lidí a událostív J.R.R. Tolkienově Středozemi.Vydali zatím čtyři alba - ...Where The Shadows Lie (2002), Sword's Song (2003), Third Age Of The Sun (2005) a Evernight (2007) a mají na kontě i jedno DVD - The Journey (2004).

Aktuální složení:
Kaisa Joukhi -
zpěv
Tomi Mykkänen - zpěv
Jussi Rautio - kytara
Jyri Vahvanen - kytara
Maria - klávesy a flétna
Timo Honkanen - baskytara
Henri Vahvanen - bicí

Web: http://www.battlelore.net

Sirenia - info

24. března 2007 v 0:02 | Nefi
Norská gothic metalová skupina.
Sirenia se na scéně objevila v roce 2001, kdy Morten odešel z Tristaniea kvůli nesouhlasům s hudbou i osobním problémům.
Skupina nemohla před nahráváním ve Francii najít vhodnou zpěvačku, tak udělali konkurs a objevili tak Fabienne Gondamin, se kterou nahráli album At Six And Sevens. Po nahrání dvou alb At SixAnd Sevens (2002)a An Elixir For Existence (2004) a EP Sirenian Shores (2004), Sirenia nedávno vydala třetí - Nine Destinies And A Downfall. Nejdůležitějším článkem alba je nová zpěvačka Monika Pedersen z Holandska, která se ke skupinš přidala po odchodu Henriette Bordvik.
Bývalý zpěvák, kytarista, hlavní textař a skladatel Tristanie, Morten Veland, chtěl založit skupinu, aby mohla přispět k gothic/metal/rockové scéně, už před několika lety. Stále věrný temnějším žánrům, považuje se svou novou kapelou Sirenií za největší cíl: přinést svěží sound do undergroundové scény.
Aktuální složení:
Bjørnar Landa -
kytara
Monika Pedersen - zpěv
Jonathan A. Perez - bicí
Morten Veland - tvrdé vokály, kytara, baskytara, klávesy

Info o skupině

23. března 2007 v 14:42 | Nefi
Norther je partička z Finska hrající melodic death metal
Kapelu založili v roce 1994 kytarista Petri Lindroos a bubeník Toni Hallio spolu s dalšími dvěma muzikanty pod názvem Requiem. Později v roce 1997, kdy v kapele působil jako kytarista Alexander Kuoppala (ex-Children of Bodom) změnili si jméno z Requiem na Decayed. Kapela ale dlouho nevydržela a rozpadla se.
Po několika měsících se zbytek skupiny rozhodl začít hledat nové členy. Ale až v roce 2000 kdy se k nim přidal kytarista Kristian Ranta začali být zase aktivní a s přáteli Lindroose, Sebastianem Knightem a Joakimem Ekroosem nahráli první demo pod novým názvem Norhter.
Kvůli osobním problému ale museli Ekroos a Knight kapelu opustit. Když se ke kapele přidali basák Jukka Koskinen a klávesák Tuomas Planman začali mít Norther první stálé složení.
Když vyšlo v roce 2002 album Dreams Of Endless War, dostalo se skupině uznání médií a začali konceretovat po Helsinkách. Poté vydali alba Mirror Of Madness (2003), Death Unlimited (2004) a Till Death Unites Us (2006) stejně tak jako singly Released (2002), Unleash Hell (2003), Spreading Death (2003) a Scream (2006), pak také MiniDVD singl Spreading Death a dvě EP, jednu s názvem Solution 7 (2005) a druhá nese jméno No Way Back (2007).
V říjnu 2005 kapelu opustil bubeník Toni Hallio, takže ze zakladatelů zbyl jen zpěvák a kytarista Lindroos. Hallia nahradil Heikki Saari, bubeník Virtuocity

Aktuální složení:
Petri Lindroos -
zpěv a kytara
Kristian Ranta - zpěv a kytara
Heikki Saari - bicí
Jukka Koskinen - baskytara
Tuomas Planman - klávesy a syntetizátory

Masters Of Rock 2007

23. března 2007 v 0:15 | Nefi |  !!Events!!
A je to tu! Po roce se opět hlasí o slovo Vizovice s kultovním festivalem Masters of Rock!
Podle mě jedna z nelepších akcí tohoto roku, takže by si ji rozhodně neměl nechat nikdo ujít :)
Web: http://www.mastersofrock.cz
Někde daleko na severu Evropy je jezero….a to v sobotu 14. července 2007 zalije Vizovickou kotlinu…. Aneb CHILDREN OF BODOM na letošním ročníku MoR!
Potvrzení intrepreti:
Motörhead (UK)
Children Of Bodom(FI)
Hammerfall (SWE)
Rage + Lingua Mortis Orchestra (GER, BLR)
Sepultura (BRA)
Stratovarius (FI)
In Extremo (GER)
Die Happy (GER)
Pink Cream 69 (GER)
Thunder (UK)
Finntroll (FI)
Axxis (GER)
After Forever (NL)
Epica (NL)
Sham69 (UK)
Norther (FIN)
Rasta (BY)
Sabaton (SWE)
Vision Of Atlantis (USA, Aut)
Týr (FAR)
The Tommys (UK)
Black Majesty (AUSTRALIA)
Rising Dream (HR)
Divokej Bill (CZ)
Vypsaná Fixa (CZ)
Silent Stream Of Godless Elegy (CZ)
Anna K (CZ)
Alkehol (CZ)
SPS (CZ)
Fleret (CZ)
Torr (CZ)
Debustrol (CZ)
Post-It (CZ)
Interitus (CZ)
Dirty Game (CZ)
X-Core (CZ)
Lety Mimo (CZ)
Memoria (CZ)
Fourth Face (CZ)
Free Fall (CZ)

Nadupanej koncert v Brně

22. března 2007 v 23:56 | Nefi |  !!Events!!
Takže jsem našla super akci konečně tady u nás v Brně
koná se 13.5. na Flédě
Vystoupí: MARDUK, Enslaved, Keep of Kalessin, Melechesh, Goatwhore, Pantheon I
O vstupenkách bo tak to se ještě neví, brzo vám sem hodím bližší info ;)

Můj první piercing

22. března 2007 v 18:42 | Nefi
Takže v pátek jsem byla na píchání piercu. Mám takovej malej hrot na pravé straně nosu. Zatím se to hojí dost dobře, i když jsem nečekaně dostala angínu... Je to z titanu a věřte nebo ne stálo mě to všechno dohromady 9 stovek! Hlavně že sem měla nachystaných jenom 6 XD Mno foto dodám někdy pozděj až vyhrabu foťák XD
Myslím, že je to asi zhruba něco takovýho:

My sweet Ranta :)

22. března 2007 v 18:28 | Nefi |  Musical instruments
Mno tak přesně tuhle krásku mám doma a pojmenovala jsem si ji Ranta XD
I když za tak nízkou cenu by člověk ani nemohl čekat nějakou super kvalitu, hodně mě překvapila. Jasně, sice nikdy nebude tak dobrá jako některý zaručený značky, ale poměr ceny a kvality je fakt dobrej. Je to klasická šestistrunka typu Stratocaster od firmy Dimavery s 22 pražci.
Dá se koupit taky jako set s tuším 10W kombem, který má 2 kanály - clean a overdriven, samosebou s kabelem pak sou tam ještě náhradní struny, trsátka, popruh a temolo páka. Pro začátečníky je tahle kytara jako dělaná :)